У рамках студентської наукової роботи на кафедрі управління інформаційною та кібернетичною безпекою упродовж першого семестру 2022-23 н.р. було здійснено низку активностей.
Зокрема, студенти кафедри регулярно публікують результати своїх дослідницьких пошуків, зокрема 17 студентів кафедри взяли активну участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми кібербезпеки» (27 жовтня 2022 року) і представили тези з актуальних питань розвитку галузі. Студенти групи УБДМ-51 Л. Гарнатко та М. Костроміна підготували й видали статтю, присвячену вивченню сутності і співвідношення понять кібербезпеки та кіберстійкості.
Відповідно до плану діяльності студентського наукового гуртка кафедри (керівники: Мужанова Т.М. та Якименко Ю.М.) та в рамках вивчення іноземної мови професійного спрямування проаналізовано зміни в оновлених версіях міжнародних стандартів ISO 27001 та ISO 27002 випуску 2022 року.
Для формування навичок наукового дослідження студентам запропоновано провести порівняльну характеристику сертифікаційних курсів CISSP (Сертифікований професіонал з безпеки інформаційних систем) та CISM (Сертифікований менеджер інформаційної безпеки), які, за статистикою, є найбільш популярними серед фахівців з управління інформаційною та кібернетичною безпекою.
Також студенти кафедри управління інформаційною та кібернетичною безпекою спробували себе в написанні есе, присвячених питанням впровадження системи управління інформаційною безпекою (Information Security Management System (ISMS): Essence&Advantages).
Кращі наукові роботи на виконання перелічених вище завдань представили студенти третього курсу: Д. Єльчанінов, Є. Корнієнко, Н. Мельниченко, Д. Одноочко, Н. Святська, І. Селіванов, Д. Юнак, В. Котецька, А. Макаренко, Д. Мисник, С. Мусієнко, А. Семенченко, І. Фомін.
Особлива увага була приділена студентам випускних курсів, яким надана допомога у виборі тем кваліфікаційних робіт, їх ознайомлено з вимогами до написання тез і наукових статей, а також оновлено методичні рекомендації щодо підготовки бакалаврських та магістерських кваліфікаційних робіт.
Варто відзначити, що завдяки добре налагодженій студенській науковій роботі науково-педагогічні працівники кафедри не тільки знайомлять студентів із проблематикою галузі, сприяють формуванню основних умінь і навичок наукового дослідження, але й виявляють серед студентства перспективних науковців і викладачів з управління інформаційною та кібернетичною безпекою.
Так, нинішні молоді викладачі нашої кафедри (Запорожченко М.М., Тищенко В.С.), які вже працюють над кандидатськими дисертаціями, є випускниками магістерської програми за спеціалізацією «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» Державного університету телекомунікацій.