Зі студентських лав до керівництва департаменту держпідприємства: випускник ДУІКТ розповів про свій кар’єрний шлях

09:16, 06-06-2024

Профорієнтаційна робота у випускних класах шкіл є невід’ємною частиною кожної вступної кампанії. Переоцінити важливість зустрічей майбутніх абітурієнтів з представниками вишів складно, адже іноді вони стають поворотним моментом у житті.

Саме така історія сталася з киянином Володимиром Ярошем. Зацікавившись перспективою навчання в ДУІКТ, у 2009 році він вступив на факультет Телекомунікацій і розпочав свій шлях до успішної кар’єри.

– Коли і чому вирішили опановувати саме цю професію?

– Професію зв'язківця обрав після вдалої профорієнтаційної роботи професора Любові Беркман, яку вона проводила під час ознайомчого візиту до мого шкільного класу.

Ще тоді я зрозумів, що розвиток галузі телекомунікацій це цікаво, перспективно і корисно для держави (наприклад, збільшення ВВП) за рахунок стрімкого розвитку технологій.

– Чому зупинили свій вибір на здобутті освіти в ДУІКТ?

– Протягом 11-го класу я проходив курси підготовки до ЗНО в цьому університеті, іспит після яких склав досить добре. Тут я побачив, що в закладі працюють кваліфіковані викладачі. Мене зацікавила наявність різноманітної матеріально-технічної бази, а також те, що університет розташований неподалік від мого дому.

Звісно, я обирав ще між декількома ВНЗ в напрямку телекомунікацій, але зупинив свій вибір саме на ДУІКТ.

– Яке місце в сучасному світі займають знання і навички, що отримуються студентами ДУІКТ?

– Отримання сучасних теоретичних знань та закріплення їх практичними навичками допомагає людині мати конкурентоспроможні переваги на ринку праці. Вважаю, що на сьогодні ДУІКТ виконує ці завдання на відмінно.

Інше питання - це можливість (або бажання) кожного студента задіяти в подальшому житті отримані знання та навички.

– Які кар’єрні можливості відкриваються перед випускником ДУІКТ?

– Розвиток ринку телекомунікацій не стоїть на місці, постійно розвивається та вдосконалюється. Сьогодні ми вже бачимо як оператори тестують і будуть впроваджувати перспективні радіотехнології, наприклад 5G.

Якщо студент буде старанно опановувати навички, що надає йому університет, він матиме великі кар'єрні можливості в майбутньому і зможе їх вміло використовувати для подальшого розвитку.

– Коли ви почали працювати за фахом і в чому полягала ваша робота?

– Мій фаховий розвиток розпочався ще в ДУІКТ, оскільки я продовжив навчання в аспірантурі і успішно захистив дисертацію, паралельно працюючи на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій.

З 2019 року я працюю в Державному підприємстві "Український державний центр радіочастот", де пройшов шлях від інженера до заступника керівника департаменту радіочастотного моніторингу.

– Якими професійними здобутками ви пишаєтеся найбільше?

– Під час роботи на підприємстві ми постійно вдосконалюємо підходи до проведення моніторингу радіочастотного спектра, наповнюємо його зміст цікавими сучасними методами, особливо це важливо коли радіотехнології стрімко розвиваються.

На мою думку, нам добре вдається справлятися з усіма викликами сьогодення, що і є моїм найбільшим професійним здобутком.

– Які знання і навички, отримані під час навчання в ДУІКТ, стали вирішальними для вашого успіху?

– Вирішальними є знання, які я отримав саме під час написання дисертації, оскільки тоді для мене відкрились нові можливості для отримання міжнародного досвіду в сфері телекомунікацій, а також нові знайомства з людьми, які працювали в галузі.

– Які плани на майбутнє маєте, чого мрієте досягти у кар’єрі?

– Головним планом на сьогодні є наша Перемога. Всі фахівці галузі зв'язку докладають максимум зусиль для цього.

Паралельно з цим ми маємо робити все, щоб економіка країни розвивалась за рахунок впровадження нових технологій телекомунікацій та забезпечення громадян зв'язком з постійним збільшенням якості надання послуг.

– Що б ви порадили абітурієнтам ДУІКТ і своїм майбутнім колегам?

– Хочу порадити постійно вчитись, розвиватись і вдосконалюватись. Не боятись ризикувати, знаходити нові рішення та формувати пропозиції з підвищення якості надання послуг зв'язку. Вивчати успішний міжнародний досвід та застосовувати ці знання на практиці.

Ці прості дії системно та беззаперечно призводять до росту економіки держави та наближають нашу Перемогу над ворогом.