Переддипломна практика: студенти ДУІКТ розповіли про свій перший професійний досвід

09:24, 28-05-2024

У вівторок, 21 травня, студенти-випускники кафедри Телекомунікаційних систем та мереж завершили проходження переддипломної практики.

Переддипломна практика проводиться з метою узагальнення і вдосконалення здобутих студентами знань, практичних умінь та навичок, оволодіння професійним досвідом та готовності їх до самостійної трудової діяльності, а також збору матеріалів для виконання кваліфікаційної роботи.

Студенти поділилися своїми враженнями від здобуття першого професійного досвіду.

Лідія Хваль, проходила практику на «ВП Рівненська АЕС». За словами дівчини,  взаємодія з колективом надзвичайно професійних співробітників, стала надзвичайно корисним і цікавим досвідом.

Працюючи під керівництвом досвідчених фахівців, я не лише закріпила свої теоретичні знання, а й значно поглибила практичні навички управління мережею та мережевими пристроями, а також контролю за їх роботою.

Я виконувала технічне обслуговування обладнання, що використовується на підприємстві: встановлювала операційну систему Windows, працювала з різними антивірусними програмами та вивчала інші аспекти роботи з комп’ютерною технікою.

Під час спостереження за роботою спеціалістів я отримала можливість навчатися від їхнього досвіду та кращих практик, що дуже важливо для моєї професійної зрілості та розвитку. Це був важливий етап у моєму навчанні, який сприяв збагаченню моїх знань та умінь у галузі телекомунікацій і комп’ютерних технологій.

Отриманий під час практики досвід і знання значно сприяли мені у написанні дипломної роботи. Під час практики я змогла ознайомитися з актуальними темами і проблемами в галузі телекомунікацій, що стало основою для обрання теми диплому. Мої знання про роботу мережевого обладнання, оперативних систем, антивірусного програмного забезпечення та принципів техніки безпеки стали важливими компонентами моєї роботи, – каже Лідія Хваль.

Євген Ляшкевич проходив практику в ТОВ “ФРІНЕТ”. За словами студента, жодних проблем в ході роботи не виникало, адже компанія створила усі умови для отримання практичних навичок та вивчення теоретичного матеріалу. Це додало випускнику досвіду роботи та знань в сфері мережевих технологій, які знадобляться йому в майбутньому.

По прибуттю на практику у ТОВ “ФРІНЕТ”, я ознайомився з обладнанням в офісі, інструктажем з технічної безпеки та регламентом компанії. Повторював теоретичний матеріал вивчений мною в університеті та застосовував його на практиці.

Як оператор контакт-центру, я працював над вирішенням технічних питань та надавав консультації як абонентам, так і особам, які не користувались нашими послугами і хотіли підключитись до нашої мережі.

Робив діагностику і виправляв несправності в мережі за допомогою програми MTR, – розповів студент.

Вадим Терещенко, проходив практику в компанії «Кластер Україна», діяльність якої спрямована на підвищення конкурентоспроможності та стабільності організацій, різного масштабу та спеціалізації за допомогою сучасних інженерних технологій.

Під час виконання своїх обов'язків я ознайомився із загальними положеннями з техніки безпеки під час роботи з обладнанням та правилами компанії.

Допомагав робити монтаж СКС. Проектував СКС, ЛВС, ЦОД, а також серверні приміщення для комп’ютерних систем. Займався з колегами узгодженням технічних питань з підрядниками та постачальниками, зокрема, з компанією "Укртелеком".

Під час проходження практики в компанії "Кластер Україна" я здобув безцінний досвід і знання. З перших днів мене вразила професійність і доброзичливість колективу. Кожен співробітник був готовий допомогти, поділитися знаннями та надати підтримку в будь-якій ситуації, - розповів Вадим.

Кафедра Телекомунікаційних систем та мереж щиро бажає студентам успішного захисту дипломних робіт і подальшого кар’єрного росту!