Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

Звіт про наукове відрядження професора кафедри телекомунікаційних систем д.т.н., проф. Семенка А.І.

09:12, 01-05-2014

Звіт про наукове відрядження професора кафедри телекомунікаційних систем д.т.н., проф. Семенка А.І. в період 24.04-30.04.2014 р. до Дрезденського технічного університету та Ризького технічного університету.

А. Беруфсакадемія, Державна Академія  кооперативної освіти Саксонії.

Здійснює підготовку бакалаврів – висококваліфікованих спеціалістів для фірм та підприємств, в тому числі з інформаційної техніки. Всього в академії навчається 1500  студентів по 10 спеціальностям.Викладання в Академії здійснюється на німецькій мові.

Приймаються абітурієнти після 12 років навчання в середній школі за направленням  фірм та підприємств-постійних партнерів Академії, куди абітурієнти звертаються після відвідання Академії під час дня відкритих дверей. Фірми та підприємства платять своїм студентам стипендію від 440 €/міс, забезпечують проведення практики та прийом на роботу.

В Саксонії працює ще 6 аналогічних Академій з загальною кількістю студентів біля 3 500.

Відбулася зустріч з заступником директора Академії паном Франком Швайцером. Він висловився за продовження співробітництва Академії та Державним університетом телекомунікацій та підписав оновлений протокол про наміри щодо співпраці. Він також висловив згоду на оформлення наданого нами типового договору про партнерство, співробітництво та науковий обмін між Державним університетом телекомунікацій і Беруфскадемією та іншими 6-ти Академіями Саксонії. Підписані німецькою стороною договори будуть надіслані на підпис в Державний університет телекомунікацій.

Б. Дрезденський технічний університет, Технічний університет Дрездена-ТUD,  найбільший в Німеччині технічний університет, навчається понад 35 000 студентів, працює понад 4000 педагогів та співробітників,  має статус EXELLENZ.

  1. Зустріч з д.т.н., проф. Александером Шиллем, зав. кафедрою комп’ютерних мереж інституту архітектури систем.

ТUD має понад 150 договорів про співпрацю з закордонними ВНЗ. ТUD зацікавлений у встановленні співробітництва з Державним університетом телекомунікацій в галузі інфокомунікаційних технологій, які є предметом діяльності одних з найбільш потужних факультетів інформатики та електро- і інформаційної техніки.

Безперечною перевагою Т є безкоштовне навчання, на відміну від закордонних ВНЗ, де навчання коштує великих грошей. Відповідно до договорів про співпрацю Т може прийняти на навчання студентів для одержання диплома магістра, на стажування та практику. Якщо студент буде здійснювати власне навчання за свої кошти, мінімальна вартість проживання в гуртожитку складає 130 €/міс, крім того життєво-необхідні витрати складають біля 350 €/міс.

Студент може одержати стипендію і до центру. Заявку для одержання стипендії готовий надати  Т.

Кафедра компютерних мереж (А. Шилль) готова прийняти на навчання студента для одержання диплома магістра, який оволодів знаннями по програмуванню на мовах та С++ та досконало володіє англійською мовою. Основним напрямком навчання буде розробка розподілених систем, програмне забезпечення розподілених систем, захист даних.

Пан А. Шилль надав зразок меморандума щодо намірів про співпрацю  для оформлення (після здійснення попередніх успішних контактів).

  1. Зустріч з доктором-інженером Григором Марком інституту телекомунікацій ТUD.

Пан Григор Марк  проводить під керівництвом професора Едуарда Йорсвіка розробки та дослідження методів обробки сигналу, зокрема з використанням технологій МІМО.

Одержана пропозиція щодо прийому групи студентів Державного університету телекомунікацій в кількості 14 осіб на практики на термін 10 діб. Студенти проведуть 3 лабораторні роботи з доповіддю на семінарі одержаних результатів. Студенти мають володіти англійською мовою. Оформлення групи необхідно здійснити через центр DAAD. Заявку на прийом групи надасть   ТUD.

  • : Підготувати групу студентів від кафедр ТС та КСМ в кількості 14 осіб для виїзду на практику на 2-х тижневий термін до ТUD та оформити стипердію від центру DAAD для фінансування поїздки.
  1. Зустріч з доктором–інженером Райнером Шаффером.

Пан Райнер Шаффер є керівником державної програми з підготовки магістрів із студентів країн, що розвиваються. Програма прийнята урядом Саксонії і передбачає підготовку магістрів за спеціальністю «наноелектроніка». Студенти навчаються безкоштовно на протязі 2-х років і самостійно сплачують проживання в гуртожитку та життєво-необхідні витрати. Навчання проводиться на англійській мові, для чого необхідний сертифікат знання англійської мови. Студенти можуть знайти оплачувану роботу, наприклад лаборантом у професора. 

В. Ризький технічний університет – найстаріший універсальний технічний університет у Латвії, 8 факультетів якого пропонують повний спектр технічної освіти в галузі інженерних наук в т.ч. факультет інформаційних технологій, факультет енергетики і електроніки, факультет телекомунікацій. До складу університету входить інститут залізничного транспорту , кафедра якого «Автоматики та телематики залізничного  транспорту» проводить дослідження та розробки систем автоматики та телематики, а також інформаційних технологій в транспортній логістиці (XMLC++JavaPHP, мережні  реляційні бази даних).Викладання в університеті здійснюється на латишській мові. Викладачі та частина студентів вільно спілкуються на російській мові.

Під науковим керівництвом  професора Попова В.І. розробляється міжнародний проект по забезпеченню зв'язку на Латвійські залізниці на основі стандарту мобільного зв'язку GSM-R. При цьому вирішується важливе питання забезпечення зв'язку при швидкості поїзда 380 км/год.

Семенко А.І. прочитав лекцію в університеті для студентів та викладачів «Сучасні досягнення технологій телекомунікацій».

Відбулася зустріч з директором інституту доктором-інженером Мареком Міцітісом, який підтримав наданий нами проект договору про партнерство, співробітництво та науковий обмін. Договір буде підписаний ректором університету та надісланий поштою для підпису від Державного університету телекомунікацій.

До конкретних заходів співробітництва університетів можна віднести участь вчених в міжнародних НТК та симпозіумах, організованих університетами, взаємна публікація наукових праць в наукових журналах університетів та тощо.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "172 - Електронні комунікації та радіотехніка" кафедри Телекомунікаційних систем та мереж та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Телекомунікаційних систем та мереж

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Спеціалізація: Телекомунікаційні системи та мережі

Проектування, побудова та технічна експлуатація різноманітних телекомунікаційних мереж та їх складових, широкосмугові мультисервісні транспортні мережі, волоконно-оптичні лінії зв'язку, мережі майбутнього, сучасні системи мобільного зв`язку, системи абонентського радіодоступу, розвиток та оптимізація елементів телекомунікаційної інфраструктури, проектування та експлуатація сучасних систем та ліній передачі, комутаційних систем, технології та протоколи сучасних телекомунікаційних мереж, обладнання телекомунікаційних мереж.

Переглядів: 26 502
Вступ до магістратури
лише за ЄВІ
та вступним випробуванням


за спеціальністю 029 Інформаційна бібліотечна та архівна справа