Хакатон - це сучасний тип змагань, якій виник як поєднання марафону та пошук нових рішень. Зазвичай це короткотривале змагання від 24 до 48 годин, де навіть вночі команди продовжують працювати над вирішенням задачі. За цей час потрібно вирішити таку проблему, над якою в компаніях працюють цілий тиждень. Саме таке навантаження дає змогу сконцентрувати увагу тільки над проблемою і знайти неординарне рішення.
Вперше хакатон було проведено у 1999 році між розробниками, які шукали рішення в юридичному питанні щодо експорту крипто-валюти. Обговорення, короткий термін, відсутність рішення зацікавило студентські спілки, і так хакатони почали проводити в університетських містечках.
Згодом, ідея знаходження рішення, поставленого перед командою у короткий час, сподобалась представникам бізнесу і хакатони стали проводити як змагання за винагороду. Серед учасників хакатону, окрім програмістів, наразі беруть участь дизайнери маркетологи, аналітики. Саме команди з різними спеціалістами і різних вікових категорій дають найкращі результати на змаганнях.
Серед цікавих ідей, що виникли під час хакатону, можна навести приклад ідеї ставити "Like" як відгук на повідомлення, що виникло на внутрішньому хакатоні компанії "Фейсбук".
Зараз винагорода в Україні становить від 5000$ до 15000$ за краще рішення.
Беручи участь в хакатонах серед іншого ви зможете:
Тому кафедра системного аналізу пропонує вам брати участь у хакатонах разом з нами.!
Наші студенти два роки поспіль беруть участь у хакатонах по BigData та Data Science і раді бачити в наших командах студентів всіх спеціальностей, від маркетингу до програмістів. Це унікальний досвід, який неможливо пропустити!