З появою інструментів штучного інтелекту, аналітика даних отримала нові можливості для обробки великої кількості складної інформації. З’явились нові позиції на ІТ-ринку, такі як:
Вирішення складних задач, дозволяє працювати аналітикам у будь-якій ІТ-галузі, де необхідна обробка даних, саме тому попит на аналітиків зростає з кожним роком. Спеціалісти з інтелектуального аналізу даних займаються атоматизацією обробки складних даних, оптимізацією прийняття рішень, побудовою та перевіркою гіпотез на основі великих даних, економічними прогнозами.
За даними аналітичного сайту dou.ua, попит на аналитиків даних на позиції data scientists, data engineers, data analysts, CV/ML/DL/NLP engineers, в зрівнянні з 2020 роком, зросла на 70%. Нижче показано порівняльний графік попиту на аналітичні професії в зрівнянні з іншими позиціями в ІТ.
Серед лідерів, пропонуючих вакансій з інтелектуальної аналітики даних, є такі великі сервісні компанії, як Data Science UA, Ciklum, Global Logic, SoftServe, Luxoft.
Аналітики даних, повинні не просто розумітись у системах управління базами даних, мовах программування, та працювати з великим обсягом інформації, а й застосовувати інструменти штучного інтелекту для обробки великих та розрізнянних даних і шукати закономірності в них. Самі такі знання ви отримаєте навчаючись на спеціальності 124 «Системний аналіз» в Державному університеті телекомунікації. Освітня программа, створюється з урахуванням саме тих компетенцій і навичок, які потрібні партнерам університету - Epam, Ciclum, Luxoft, Lifecell, Vodafone, Data Group, Huawei. Це дозволяє отримати перше високооплачуване робоче місце та стати провідним спецалістом на ринку праці.