Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Як і навіщо системному аналітику приймати участь у наукових конференціях?

14:52, 12-12-2020

Протягом навчання студенти звикають до університетського формату: лекції, семінари, лабораторні та практичні заняття, колоквіуми тощо. Однак, такий вид роботи, як участь у наукових конференціях, в більшості випадків лякає навіть студентів-відмінників. Спробуємо розібратися, що це за страшний звір - «наукова конференція», і як його приручити. В цій публікації зібрані відповіді на найбільш популярні питання, які виникають у студентів спеціальності Системний аналіз (і не тільки в них) стосовно участі у конференціях.

 

1. Що таке наукова конференція?

Наукова конференція – це захід, на якому дослідники (викладачі, студенти, наукові співробітники та інші) представляють та обговорюють свої роботи та результати досліджень. Кожне дослідження повинно мати певну теоретичну та/або практичну цінність для науки та суспільства.

 

2. Для чого мені приймати участь у науковій конференції?

Перш за все, виступаючи на конференції, можна з’ясувати, наскільки актуальним та цінним є ваше дослідження для науки, господарства, економіки, конкретної галузі чи суспільства в цілому. Приймаючи участь в якості слухача чи аналізуючи вже видані збірники тез доповідей, можна з’ясувати сучасні тенденції та стан проблеми, яка вирішується. Крім того, апробація на конференціях бакалаврських та магістерських досліджень є обов’язковою умовою допуску до захисту диплому.

 

3. Як знайти конференцію, яка мені підходить?

Самою розповсюдженою помилкою є шукати конференцію чи секцію за назвою вашого дослідження. Ви повинні шукати напрямок чи галузь, до яких відноситься ваше дослідження. Перш за все, треба звернути увагу на ті конференції, які проводяться безпосередньо в Державному університеті телекомунікацій. Всі вони орієнтовані або на певну спеціальність, або є міждисциплінарними. Тож підібрати конференцію під той матеріал, про який ви хочете доповісти, буде легко. Для студентів спеціальності Системний аналіз краще за все підходять наступні конференції:

Крім того, якщо тематика доповіді пов’язана із телекомунікаційними технологіями, комп’ютерною інженерією чи цифровою економікою, можна розглянути інші конференції, що проводяться безпосередньо в університеті.

Дуже детальний список конференцій, які проходять не тільки в Україні, а й за її межами, представлено в соціальній мережі вчених Scientific Social Community. Тут ви можете обрати конференції за тематикою, датою проведення, країною та іншим показникам.

 

4. В яких форматах проходять конференції?

Конференції можуть проходити:

Очно – учасники приїжджають безпосередньо на місце проведення конференції, роблять доповіді та приймають участь у різноманітних заходах, що можуть проходити в рамках конференції. Це можуть бути круглі столи, присвячені окремим питанням, майстер-класи, воркшопи та інше. На таких конференціях, як правило, на початку проводиться пленарне засідання, на якому доповідають кращі доповіді, а потім учасники працюють в рамках тематичних секцій. Приємним бонусом очної конференції є кава-брейки, під час яких можна в неформальних обставинах поспілкуватися з учасниками конференції.

Дистанційно – ця форма особливо актуальна в умовах сучасних карантинних обмежень, але існувала задовго до пандемії. При проведенні конференції в такому форматі учасники роблять доповіді, використовуючи визначені організаторами платформи для онлайн спілкування. Перевагою такого формату є те, що список її учасників не залежить від їх територіального розташування чи інших факторів, що заважають їм бути присутніми особисто. Однак, в такому форматі, на жаль, майже зникає неформальне спілкування.

Заочно – цей формат підходить для тих учасників, які з якихось причин не можуть долучитися до конференції у час її проведення або мають проблеми із публічними виступами. Тим не менш, вони можуть отримати всі матеріали конференції та опублікувати свої тези в збірнику конференції.

 

5. Скільки коштує участь у конференції?

Для студентів Державного університету телекомунікацій всі конференції, що проводяться в ДУТ, є безкоштовними. Стосовно інших конференцій – вартість визначається організацією, що її проводить. Слід зазначити, що більшість конференцій, що проводяться українськими ЗВО, є безкоштовними або їх вартість коливається в середньому в межах 100-300 грн. Для студентів часто є знижка на участь. Також знижка може надаватися при заочній формі участі.

 

6. Що треба зробити для участі у конференції?

Незалежно від форми проведення конференції всі активні учасники готують так звані тези доповіді. Що це таке? Це коротке викладення того матеріалу, який автор хоче представити на розсуд інших учасників конференції.

ВАЖЛИВО! Кожна конференція має свої вимоги до обсягу та оформлення тез, і перед тим як готувати матеріал, треба уважно з ними ознайомитися. Десь треба написати одну сторінку формату А5, а десь доведеться готувати 5-10 сторінок А4 – все залежить від вимог, висунутих організаторами. Тези доповідей зазвичай видаються у форматі паперового чи електронного збірника. Бібліографічне посилання на видані тези можна в подальшому використовувати для підтвердження участі в конференції (апробація роботи).

Якщо конференція проходить очно, то треба додатково підготувати презентацію для доповіді на секції чи пленарному засіданні, або плакати для розміщення на спеціальному стенді (стендова доповідь). Для дистанційних конференцій також готується презентація.

Кращі доповіді можуть бути в подальшому опубліковані у фахових журналах, але це вже зовсім інша історія.

 

7. Я навчаюсь на 1 (2, 3) курсі і до диплому ще далеко. Навіщо мені приймати участь у конференціях?

Наукова складова є невід’ємним компонентом навчання сучасного студента. Участь у конференціях дає можливість приєднатися до наукового суспільства, визначити пріоритетні напрямки в галузі ІТ та системному аналізі, а також просто потренувати свої сили у науковій діяльності. На 1-2 курсі, до того ж, не обов’язково приймати участь у профільних для системного аналітика конференціях – це можуть бути заходи, які проводяться на загальні тематики (іноземна мова, економіка, суспільство тощо).

Участь у конференціях на молодших курсах також може допомогти заздалегідь визначитися із темою диплому та почати виконувати дослідження задовго до того терміну, коли прийде пора оформлювати та захищати диплом.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Системного аналізу

Абітурієнту

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Переглядів: 9 962