Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Як вибрати спеціальність та пріоритет при вступі на 1 курс бакалаврату

15:45, 29-07-2020

Найбільш популярне питання при вступі, яке турбує абітурієнтів та їх батьків – як правильно вибрати пріоритети, щоб вступити на бажану спеціальність в бажаний навчальний заклад.

Ми підготували рекомендації, які допоможуть Вам не помилитися з вибором.

Для початку трохи термінології. Ключовим при вступі є таке поняття, як конкурсна пропозиція – це комбінація із освітнього ступеня, спеціальності (освітньої програми) та навчального закладу.

Наприклад, Ви вступаєте на 1 курс бакалавра спеціальність 124-Системний аналіз в Державний університет телекомунікацій – це буде одна конкурсна пропозиція. Якщо Ви подаєте заяву на іншу спеціальність в ДУТ, наприклад, 172-Телекомунікації, то це буде друга конкурсна пропозиція. Якщо Ви подаєте заяви на спеціальність 124-Системний аналіз в інші університети, то це будуть інші конкурсні пропозиції.

Всього Ви можете подати заяви на бюджет на 5 конкурсних пропозицій, незалежно від того, чи будуть вони в одному навчальному закладі, чи в різних; чи будуть вони на одну спеціальність, чи на різні.

Пріоритет – це число, яким Ви визначаєте свою перевагу тієї чи іншої конкурсної пропозиції (мається на увазі тільки бюджетне місце, про контракт трохи нижче). Найвищий пріоритет має конкурсна пропозиція, якій Ви поставили номер 1.

Скільки всього пріоритетів можна виставити? Відповідно до Правил прийому в 2020 році доступно лише 5 пріоритетів на бюджетні пропозиції.  Але є одна хитрість – вступ на контракт не обмежується ніякими пріоритетами. Це означає, що Ви можете подати будь-яку кількість заяв (на будь-які конкурсні пропозиції). Крім того, кожна вказана Вами бюджетна пропозиція автоматично приймає участь в конкурсі на контракт.

Отже, які кроки треба виконати, щоб зробити правильний вибір.

  1. Складіть список спеціальностей та спеціалізацій, на які Ви хочете вступати.

Деякі пропозиції щодо вибору ви можете подивитися тут. Якщо Ви ще не визначилися зі спеціальністю, то оберіть галузь знань, яка найбільш відповідає Вашим вподобанням, та випишіть список спеціальностей, які до неї відносяться. Наприклад, якщо Вас цікавить галузь ІТ, то до неї входять 6 спеціальностей. З деяких спеціальностей, в свою чергу, можуть бути окремі спеціалізації, які визначаються освітніми програмами. В Державному університеті телекомунікацій це наступний перелік:

  • 121 – Інженерія програмного забезпечення (ОП Інженерія програмного забезпечення);
  • 122 – Комп’ютерні науки (ОП Комп’ютерні науки, ОП Штучний інтелект);
  • 123 – Комп’ютерна інженерія (ОП Комп’ютерна інженерія);
  • 124 – Системний аналіз (ОП Інформаційні технології автоматизації бізнес процесів та аналізу даних);
  • 125 – Кібербезпека (ОП Інформаційна та кібернетична безпека, ОП Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту, ОП Управління інформаційною та кібернетичною безпекою);
  • 126 – Інформаційні системи та технології (ОП Інформаційні системи та технології).
  1. Перевірте, чи відповідають Ваші сертифікати ЗНО переліку предметів для вступу.

Перелік сертифікатів ЗНО для вступу на бюджетні конкурсні пропозиції однаковий для всіх закладів в Україні, його визначено МОН та вказано в умовах прийому (додаток 4). Щодо контрактних пропозицій – доведеться пошукати інформацію на сайтах самих університетів. Наприклад, для вступу на 1 курс за освітнім рівнем бакалавр на спеціальність 124 Системний аналіз в Державному університеті телекомунікацій необхідно мати наступні сертифікати:

  • Бюджетна пропозиція – 1) Українська мова, 2) Математика, 3) Фізика або Іноземна мова.
  • Контрактна пропозиція – співпадає з бюджетною або 1) Українська мова, 2) Іноземна мова, 3) Історія України або Географія.

Сертифікати 1) та 2) є обов’язковими, щодо 3) – у Вас є вибір з двох предметів.

  1. Викресліть зі списку ті спеціальності, для яких у Вас немає потрібних сертифікатів ЗНО.

Розуміємо, що боляче втрачати можливість вступу, особливо, якщо це була спеціальність Вашої мрії, але нічого не подієш.

  1. Складіть список університетів, які готують за обраними спеціальностями.

Для спрощення цього етапу можна скористатися спеціальними сайтами, наприклад, vstup.edbo.gov.ua. Тут Ви можете відфільтрувати дані за регіоном, галуззю знань та спеціальністю та визначити, де саме в Україні проводиться підготовка фахівців за спеціальностями, які Вас зацікавили.

При виборі університету варто звернути увагу на ті переваги, що надає заклад, оскільки і умови навчання, і освітні програми дуже сильно відрізняються:

  • Подивіться, чи є акредитованою освітня програма за спеціальністю, яку Ви обрали та інші спеціальності – наявність акредитації свідчить про те, що в університеті створено якісні умови для підготовки фахівців, і ЗВО може видавати дипломи державного зразка за акредитованою освітньою програмою.
  • Один і той же шифр та назва спеціальності зовсім не означають, що Ви будете вчитися за однаковими програмами. Уважно вивчайте переваги навчання, які розміщено на сайті університету.
  • Проаналізуйте інформацію з освітньої програми – які дисципліни будуть вивчатися, наскільки вони є актуальними, з якого курсу Ви почнете опановувати спеціальність. Так, на відміну від багатьох інших навчальних закладів, в Державному університеті телекомунікацій вивчення спеціалізованих дисциплін починається вже з першого курсу, а вміст самих дисциплін побудовано із урахуванням вимог роботодавців-партнерів кафедр
  • З’ясуйте стан матеріально-технічної бази – погодьтеся, неможливо вивчити сучасного фахівця, використовуючи застаріле обладнання та програмне забезпечення, а формат проведення занять із використанням мультимедійних презентацій значно покращує сприйняття інформації у порівнянні із звичайним малюванням на дошці.
  • Почитайте відгуки студентів, які зараз навчаються на спеціальності.
  1. Зробіть попередній розрахунок конкурсного балу на кожну пропозицію.

Для цього Вам треба врахувати відповідну формулу, яка зазначена в правилах прийому кожного з обраних університетів, та підставити в неї свої дані. В кожному навчальному закладі свої формули! У Вашому кабінеті при подачі заяви ці формули розраховуються автоматично!

Важливо! Реальний бал при виборі деяких спеціальностей може збільшитися в залежності від пріоритету. Як за допомогою пріоритету збільшити конкурсний бал? Дуже просто! Поставити пріоритет 1 чи 2 спеціальності, якій надається особлива підтримка. В Державному університеті телекомунікацій таких спеціальностей дві: в галузі інформаційних технологій – 124 Системний аналіз, в галузі електроніки та телекомунікацій – спеціальність 172 Телекомунікації та радіотехніка. Якщо Ви вказуєте для цих спеціальностей пріоритет 1 чи 2, то Ваш конкурсний бал помножується на 1,02.

  1. В якій конкурсній пропозиції поставити пріоритет 1?

Визначте ту конкурсну пропозицію, яка Вам найбільше до вподоби. Якщо Ваші рейтингові бали на цю конкурсну пропозицію не менше або дуже близькі до прохідних балів 2019 року для проходження на бюджет, то варто поставити пріоритет 1 для цієї пропозиції – шанс вступити на бюджет буде дуже високий (особливо, якщо Ви відноситесь до пільгової категорії). Рейтингові бали попередніх років можна подивитися тут. Якщо ж Ваш рейтинговий бал значно нижчий, то на цю конкурсну пропозицію можна подати заяву на контракт, а пріоритети «зберегти» на менш привабливі для Вас конкурсні пропозиції. 1-й та 2-й пріоритет також можуть бути використані для спеціальностей, що мають особливу підтримку держави.

  1. Якщо Вам важливо вступити саме на бюджет,

то для 1-го, 2-го пріоритетів оберіть такі конкурсні пропозиції, на яких Ваш конкурсний бал є максимально близьким до прохідного балу 2019 року. Для 3-го, 4-го та 5-го пріоритетів варто розглянути конкурсні пропозиції з великою кількістю бюджетних місць та відносно невисокими прохідними балами (наприклад, спеціальність 172 Телекомунікації – окрім особливої підтримки держави на неї зазвичай виділяють велику кількість бюджетних місць).

  1. Якщо Ви обрали всього одну спеціальність для вступу,

то виберіть 5 університетів, які готують за цією спеціальністю та розподіліть пріоритети між ними. Навіть якщо ваша «омріяна» конкурсна пропозиція не спрацює, то можна вступити в інший університет і після 1-го курсу перевестись в бажаний заклад.

  1. Якщо Ви бачите, що Ваші конкурсні бали замалі для вступу на бюджет на пріоритетні для Вас спеціальності,

можна обрати спеціальності, які знаходяться в тій же галузі знань і мають менший прохідний бал (орієнтиром є дані за 2019 рік). Після 1-2 курсу можна перевестися на бажану спеціальність з мінімальною академічною різницею в дисциплінах. Головна умова для переведення – це однаковий набір сертифікатів ЗНО при вступі. Можна також розглянути варіанти спеціальностей із суміжних галузей.

  1. Якщо Ви розподілили Ваші побажання і при цьому не вичерпали всі пріоритети

Все одно заповніть заяви на ті пріоритети, що залишились – 5 шансів завжди краще, ніж 2 чи 3. Ні в якому разі не обмежуйте себе лише однією заявою! Рекомендуємо подати заяви на спеціальності з тієї й ж самої галузі, або споріднених.

  1. Для тих пропозицій, на які не вистачило пріоритетів, подайте заяви на контрактну форму.

Пам’ятайте, що Ви нічим не обмежені при подачі заяв на контракт! Цих заяв може бути скільки завгодно! Всі Ваші «бюджетні» заяви у випадку, якщо вони не спрацювали, автоматично розглядаються, як заяви на контакт.

 

Сподіваємось, що наші поради стануть Вам у нагоді, бажаємо Вам успіхів у цій вступній компанії та чекаємо Ваших заяв на конкурсні пропозиції, що доступні в Державному університеті телекомунікацій!

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "124 Системний аналіз" кафедри Системного аналізу та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Системного аналізу

Абітурієнту

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Спеціалізація: Системний аналіз

Спеціальність «Системний аналіз» готує фахівців в галузі інформаційних технологій, які проводять аналіз бізнес-процесів підприємств, проектують та розробляють бази даних, програмне та технічне забезпечення, впроваджують і підтримують роботу інформаційних систем. Поєднання ґрунтовних знань інформаційних технологій, програмування, математики та економіки з умінням проводити аналіз діяльності підприємств, в тому числі з застосуванням Data Science та Business Intelligence, дають можливість нашим випускникам успішно працювати в аналітичних та ІТ  відділах широкого кола підприємств та установ.

Переглядів: 42 429