Журнал Forbes випустив щорічний список найбагатших людей у світі. Найцікавішою для нас частиною є стани, зроблені в сфері інформаційних технологій. Втім, журналісти видання самі відзначають - це найдинамічніша і захоплююча частина списку.
Причиною цьому сама природа IT-індустрії: повна злетів і падінь, несподіваних відкриттів і миттєвих змін. Тут самі божевільні історії та цікаві персонажі. Студенти створюють мільярдні корпорації з кімнат гуртожитку - Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg), Еван Шпігель (Evan Spiegel). Вчитель англійської мови, що став найбагатшою людиною в країні - Джек Ма (Jack Ma). Емігранти перевернули цілі індустрії - Сергій Брін (Sergey Brin), Ян Кум (Jan Koum).
Створення великої IT-корпорації і раніше один з найвірніших способів розбагатіти, пише Forbes. З 15 найбагатших мільярдерів, які заробили стан власною працею, 7 виявилися вихідцями з сектора високих технологій.
Десятка найбагатших людей IT-індустрії виглядає наступним чином:
Білл Гейтс очолює список 21 рік поспіль. Більшість «інформаційних» багатіїв проживають в США, але головним трендом є поява у списку все більшого числа китайських бізнесменів. Крім Джека Ма, який тепер є найбагатшою людиною в Китаї, варто відзначити Ма Хуатен (Ma Huateng) статки - $ 16 млрд і Робіна Лі (Robin Li) статки - $ 15 млрд.
Варто відзначити, що вихідці із Силіконової Долини складають левову частку дебютантів у списку Forbes. В першу чергу це стосується засновників компаній, побудованих на принципі sharing economy, таких як Uber і Airbnb. Наймолодшими учасниками списку також опинилися представники IT-індустрії - це засновники Snapchat Еван Шпігель і Боббі Мерфі (Bobby Murphy). Шпігелю 24 роки, Мерфі 25 років. Стан кожного з них оцінюється в $ 1,5 млрд.
Єдиними мільярдерами з Росії, які зробили стан в IT-індустрії, видання називає Юрія Мільнера і Євгена Касперського. Їх стан - $ 3 млрд і $ 1 млрд відповідно.