Затверджена 29 вересня 2019 року Програма діяльності Уряду передбачає 5 чітких цілей для Міністерства освіти і науки, серед яких зазначено, що випускники закладів вищої освіти повинні бути конкурентоспроможними фахівцями на ринку праці.
В Державному університеті телекомунікацій на спеціальності Системний аналіз вже декілька років впроваджуються інновації, які забезпечують ринок України висококваліфікованими спеціалістами в галузі інформаційних технологій.
В чому полягають ці інновації?
- Наші студенти починають вивчати професійні дисципліни вже з першого курсу. Основи системного аналізу, логіка та алгоритми обробки даних, програмування Java, математичні основи обчислювальної техніки, застосування інформаційно-телекомунікаційних систем – ці та інші дисципліни дозволяють почати формування майбутнього фахівця з самого початку навчання.
- Навички роботи в команді, ведення переговорів, розуміння бізнес-процесів та технічних особливостей реалізації інформаційних систем забезпечується вивченням дисциплін «Групова динаміка та комунікації», «Ділові комунікації», «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект».
- Не є секретом, що мовою спілкування в сфері ІТ є англійська, тому для студентів спеціальності Системний аналіз надається можливість посилено вивчати її протягом 4 семестрів, а на старших курсах отримати навички професійної англійської в рамках вивчення дисциплін «Аналіз вимог до інформаційних систем», «Автоматизація управління бізнес процесами» та інших.
- Для формування та закріплення професійних навичок більше половини занять проводиться у форматі лабораторних та практичних робіт, а на лекціях студенти отримують актуальну інформацію, яка відповідає сучасному стану розвитку системного аналізу та інформаційних технологій.
- Співпраця з компаніями-партнерами кафедри Системного аналізу, серед яких ODOO Україна, Центр Бізнес-Технологій, Lifecell, Oracle, Київстар, Інститут освітньої аналітики, Інститут проблем штучного інтелекту МОН і НАН України, Центральний державний електронний архів України, забезпечує формування саме тих компетенцій, які необхідні майбутньому фахівцю з системного аналізу в галузі ІТ. На базі компаній-партнерів студенти мають можливість пройти виробничу та переддипломну практику, а викладачі – підвищити свою кваліфікацію.
- Сучасна навчально-лабораторна база включає комп’ютерні класи, програмні пакети та обладнання, які дозволяють забезпечити якісне проведення лабораторних та практичних занять, а також організувати наукові гуртки.
Реалізація цієї концептуально нової освітньої моделі забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців, які цілком відповідають потребам сучасного ринку праці України та інших країн. Наших випускників завжди раді бачити на провідних посадах в компаніях сфери ІТ і не тільки.