Інтернет зникне, а смартфон замінить гаманець і школу. Такі погляди на майбутнє людства, які незалежно один від одного висловили засновник Microsoft Білл Гейтс і голова ради директорів Google Ерік Шмідт в ніч на п'ятницю.
Два знаменитих і впливових бізнесмена практично одночасно розповіли, що нас чекає в найближчі десятиліття, і зробили кілька соціальних і технологічних прогнозів.
Засновник Microsoft, філантроп, співголова найбільшого в світі благодійного фонду і просто найбагатша людина в світі Білл Гейтс був гранично конкретний. Він розповів порталу The Verge, як зміниться світ до 2030 року.
Гейтс зробив акцент на проблемах країн, що розвиваються. Саме там в найближче десятиліття повинні відбутися найбільші зміни, які торкнуться і решта світу.
На його думку, до 2030 року людство зможе повністю викорінити такі страшні недуги, як поліомієліт, дракункулез, слонова хвороба, онхоцеркоз, трахома, і впорається з малярією. Цього можна буде досягти, доставляючи більш точково необхідні ліки, що стане можливим завдяки цифровим технологіям, які прийдуть в медицину, і інвестиціям в охорону здоров'я.
До 2030 року кількість дітей, що вмирають у віці до п'яти років, скоротиться вдвічі завдяки вакцинації і поліпшення санітарних умов. Також більш ніж на дві третини зменшиться смертність при пологах.
Іншим важливим аспектом, який змінить сучасну карту світу, стане мобільний інтернет, а саме перетворення смартфонів в персональний гаманець і дистанційна освіта.
Зокрема, Гейтс заявив, що за допомогою смартфонів всі банківські послуги стануть набагато ближче до людей, які не мають можливості оформляти будь-які документи в офісі банку. Він навів приклад Кенії і Бангладеш, де вже успішно показали себе платіжні системи M-Pesa і bKash. За його словами, люди звикли зберігати свої заощадження в ювелірних виробах або інших предметах, але ними вкрай проблематично розплачуватися за будь-які послуги. Таким чином, платіжні системи можуть також привчити людей до мікротранзакцій.
Ще одна сфера життя, яку в бідних країнах можуть повністю змінити мобільні пристрої, це освіта, вказав Гейтс. Навчальні програми та програми дистанційної освіти повністю змінять те, як люди будуть вчитися.
Білл Гейтс не самотній у своєму пильній увазі до країнам. Багато експертів вважають, що в молодих і швидкозростаючих країнах прихований величезний потенціал, нові ринки, які стануть драйвером для зростання економіки всього світу.
Глава ради директорів Google Ерік Шмідт також виступив з промовою про роль технологій у вирішенні сучасних проблем. Наприкінці дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, в якій він брав участь в режимі відеоконференції, його попросили передбачити майбутнє інтернету.
«Я дуже спрощено відповім, що інтернет зникне», - заявив Шмідт у відповідь.
«Буде так багато IP-адрес, так багато пристроїв, сенсорів, носяться гаджетів, речей, які зв'язуються з вами, але ви цього навіть не відчуваєте, - пояснив він. - Вони завжди будуть вас супроводжувати. Уявіть, що ви заходите в кімнату, а кімната динамічна і ви можете взаємодіяти з тим, що відбувається в цій кімнаті ».
«Виникає дуже персоналізований, дуже інтерактивний і дуже, дуже цікавий світ», - резюмував Шмідт.
У дискусійній панелі, що називалася «Майбутнє цифрової економіки», також брала участь операційний директор Facebook Шеріл Сендберг.
Раніше в рамках дискусії обговорювалося питання домінування на ринках. Влада ЄС вже давно звинувачують Google в монополії в сегменті пошуку, і наприкінці минулого року Європарламент навіть закликав
IT-гіганта розділитися на дві компанії.
«Зараз ви бачите поява великої кількості сильних технологічних платформ, постійні зміни порядку домінування - можете використовувати який-небудь інший термін - завдяки зростанню числа додатків для смартфонів», - розповів голова ради директорів Google. Сьогодні ніхто не знає, як буде виглядати інфраструктура додатків для смартфона, тому що на ринку з'являється нова група гравців, які створюють додатки мало не для кишенькових суперкомп'ютерів, міркує Шмідт, додаючи: «Я розглядаю це як абсолютно відкритий ринок».
Сендберг і Шмідт підкреслюють, що інтернет - важливий спосіб дати жителям світу голос. На сьогоднішній день доступ до інтернету є тільки у 40% населення планети, і зростання цієї частки підвищує можливості для залучення у світову економіку населення країн.