На конференції Future Decoded 2014, організованою компанією Microsoft, відомі бізнесмени, політики і громадські діячі спробували спрогнозувати, яким буде вплив нових технологій на бізнес, суспільство і саму людину.
Головним хедлайнером конференції повинен був стати глава Microsoft Сатья Наделла. Його чекали з великим нетерпінням у тому числі і тому, що це був перший виступ Наделлы у Великобританії в ранзі CEO Microsoft. Проте мова глави однієї з найбільших і впливовіших компаній у світі виявилася несподівано короткою.
Наделла озвучив нову концепцію Microsoft "Mobile first, Cloud first". Фокус на мобільних і хмарних технологіях повинен продовжити стратегію попереднього СEO Microsoft Cтива Балмера по розвитку сервісів і виробництву пристроїв.
Також глава Microsoft дуже високо оцінив потенціал технологічних стартапов, назвавши їх "життєвою силою будь-якої економіки". На думку Наделлы, стартапы і залучені в них люди здатні трансформувати не лише економіку, але і само суспільство.
Окрім глави Microsoft, на Future Decoded 2014 виступили колишня глава британської розвідки МИ- 5 Стела Римингтон, музикант, благодійник і бізнесмен Боб Гелдоф, а також відомий британський журналіст і телеведучий Джереми Паксман. Причому їх виступи були навіть яскравішими і емоційнішими, чим виступ Наделлы.
"Завдяки новим технологіям ми або відправимося в загальний рай, або прямо в пекло", - заявив Паксман.
Значну частину своєї мови він присвятив впливу інформаційних технологій на молодь і освіту : "За статистикою, більше 70% британських дітей мають смартфон або планшет і проводять велику кількість часу в інтернеті. Ці пристрої можуть надати їм доступ до корисної інформації, допомогти багато чому навчитися, проте вони не можуть дати їм навички соціалізації.
Чому університети вимушені витрачати мільйони фунтів на організацію учбового процесу в лекційних залах? Чому студенти повинні брати багатотисячні кредити на освіту і слухати другосортних лекторів, що читають одні і ті ж лекції упродовж багатьох років?
Здавалося б, дистанційна освіта може розв'язати цю проблему і дати студентам за допомогою нових технологій доступ до лекцій кращих професорів світу, але насправді це не так. Освіта - це не лише процес придбання і засвоєння інформації. Студентів треба ще навчити думати", - сказав Паксман.
На його думку, зміна системи освіти стане одним з головних викликів найближчого майбутнього.