Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

Водневі паливні комірки: від польотів в космосі до автомобілів і UPS телекомунікацій

18:11, 28-04-2017

Про одне із найбільш багатообіцяючих альтернативних джерел енергії.

У створення паливних комірок включається все більше фірм у всьому світі. Американська United Technology і японська Toshiba утворили корпорацію International Fuel Cells.

У Європі паливними комірками займаються бельгійсько-нідерландський консорціум Elenko, західнонімецька фірма Siemens, італійська Fiat, англійська Jonson Metju.

Художнє зображення атома водню (flickr // LudieCochrane)

Паливні комірки з гідроксідобменнимі мембранами

В Університеті Делавера проводяться дослідження з розробки паливних комірок з гідроксидобміннимі мембранами - HEMFCs (hydroxide exchange membrane fuel  cells). Паливні комірки з гідроксидобміннимі мембранами замість протонообмінних - PEMFCs (proton exchange membrane fuel cells) - менше стикаються з однією з великих проблем PEMFCs - проблемою стабільності каталізатора.

Велика частина роботи в цій лабораторії також присвячена розробці нових анодних і катодних каталізаторів реакцій окиснення водню і відновлення кисню для ще більш ефективного їх прискорення. На додаток до цього лабораторією розробляються нові гідроксидобмінні мембрани, що поліпшують так як провідність і довговічність.

Японці розробили новий тип паливних водневих елементів

Науково-дослідна група, в якій беруть участь фахівці з трьох організацій (Rohm, Aquafairy Corp., Кіотський Університет), розробила легку і практичну паливну водневу комірку. Ці комірки можуть служити для зарядки смартфонів і інших портативних пристроїв. У порівнянні з іншими паливними комірками і акумуляторами новий винахід має низку переваг.

За заявою розробників, ця паливна комірка більш ефективна, ніж стандартні елементи живлення, менш габаритна і надійніша. І вона ще й не дуже дорога. Перевагою подібного об'єкта є ще й те, що перепад робочих температур може бути досить високим.

Дуже цікаво ще й те, що такий елемент, будучи запакованим в пластик, може бути використаний і через 20 років з моменту виробництва.

Ці паливні комірки будуть пущені у виробництво вже в наступному році, що є великим плюсом. І ці комірки живлення на основі гідриду кальцію, будемо сподіватися, ми побачимо вже в наступному році.

Переглядів: 5 817