Нова система по відстеженню та аналізу акаунтів, що поширюють фейки в соцмережах, здатна відрізнити людей від ботів, що вирішить проблему в корені.
Вчені, що працюють в лабораторії Лінкольна Массачусетського технологічного інституту поставили перед собою завдання: краще зрозуміти природу кампаній по поширенню фейкової інформації. Вони розробили і запустили програму Reconnaissance of Influence Operations (RIO), здатну автоматично виявляти неправдиві повідомлення, а також їх авторів і тих людей, які поширюють їх в соціальних мережах.
Унікальність системи RIO полягає в тому, що вона поєднує в собі кілька аналітичних методів, що дозволяють отримати повне уявлення про те, де і як поширюються дезінформаційні наративи.
Ще одним унікальним аспектом ШІ-системи є те, що вона може виявляти і кількісно оцінювати вплив облікових записів, якими керують як боти, так і реальні люди, тоді як більшість використовуваних сьогодні автоматизованих систем виявляють тільки спамерських пошукових роботів. RIO також здатна спрогнозувати, як різні контрзаходи можуть зупинити поширення тієї чи іншої кампанії дезінформації.
Розроблені ШІ-алгоритми будуть використовувати як уряди, так і приватні компанії, і не тільки в соціальних мережах, але і в онлайнових ЗМІ, таких як газети, журнали і телебачення.
Якщо ти бачиш своє майбутнє в ІТ-сфері та хочеш вдосконалити і модернізувати світ, в якому ти живеш, почни вивчати Штучний інтелект разом з нами! Кафедра штучного інтелекту Державного університету телекомунікацій запрошує тебе на навчання!