Підвищений інтерес до досягнень як світових, так і вітчизняних компаній в області штучного інтелекту ще раз підтверджує правильність створення у Державному університеті телекомунікацій кафедри штучного інтелекту. Вступаючи до нашої кафедри, ви отримуєте унікальну можливість зануритися у світ нових технологій, і написати свою сторінку. Точно також, як це зробила одна українська компанія, яка вже два роки працює над штучним інтелектом, здатним синтезувати голос будь-якої людини.
Штучний інтелект (ШІ) підробляє будь-який голос? Нічого дивного, українці з Respeecher освоїли технологію, і вже навіть уклали контракт з голлівудською студією.
Але технологію можна використовувати не тільки в індустрії розваг, а й для шахрайства.
Як це працює
Respeecher може навчитися імітувати будь-який голос. Для початку потрібні дві аудіодоріжки: на одній - запис оригінального голосу, на іншій - запис актора, який слово в слово повторює промовлений текст.
На цьому етапі програма тренується: порівнює обидва записи і виявляє, чим один голос відрізняється від іншого.
Тепер, коли штучний інтелект розуміє різницю, він здатний перетворювати голос актора на очікуваний - хоч який текст той зачитуватиме.
Щоб програма спрацювала ефективно, їй потрібно проаналізувати принаймні годину запису цільового голосу - того, який треба зімітувати. З високою ймовірністю за цей час вона почує достатню різноманітність слів і звукосполучень, проаналізує особливості цільового голосу і зрозуміє, як їх слід відтворювати.