Експерти пояснюють, що це може допомогти краще зрозуміти структуру небезпечного вірусу для пошуків ліків проти нього.
Про це пише ABC News, додаючи, що одна з особливостей SARS-CoV-2 - це його так звана "корона" або шипи на поверхні. Якщо розглянути їх максимально поблизу, стане зрозуміло, що вони складаються з ланцюгів білка, які переплітаються між собою.
Щоб озвучити коронавірус, вчені перетворили структури шиповидного білка у звуки. Ця техніка називається соніфікацією - до кожної амінокислоти білка прив'язується своя нота з музичної гами і довжина її відтворення.
Інструменти обирали самі вчені - в результаті в композиції використовуються кото (японський щипковий інструмент), дзвіночки і флейта.
В результаті штучний інтелект зміг згенерувати на подив плавну мелодію. На думку професора Бахлер, мелодія може виявити деталі, які не вдалося помітити мікроскопам. "Наш мозок дуже добре обробляє звуки. В одну мить наші вуха розрізняють всі ієрархічні риси: висоту, тембр, гучність, мелодію, ритм і акорди", - пояснив він.
"Коливання можуть змінюватися зі збільшенням температури, наприклад. А це може сказати нам, чому шипи SARS-CoV-2 чіпляються до людських клітин краще, ніж інші віруси", - поясни Бахлер.
https://soundcloud.com/user-275864738/viral-counterpoint-of-the-coronavirus-spike-protein-2019-ncov