Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Штучний інтелект став помічником у медицині: нове дослідження оприлюднило прогрес у лікування раку

12:12, 15-07-2024

Кафедра Штучного інтелекту ДУІКТ здійснює навчання студентів за спеціальністю 122 – Комп’ютерні науки (Освітньо-професійна програма «Штучний інтелект»).

На даний час технології штучного інтелекту використовуються практично у всіх сферах, включаючи ІТ, транспортну, медичну, фінансову, промислову та ін., тому зростає попит на кваліфікованих фахівців, здатних розв'язувати задачі, пов’язані зі створенням та навчанням штучних нейронних мереж, розпізнаванням мови та зображень, аналізу великого обсягу даних.

Так, нещодавно вченими було створено алгоритм штучного інтелекту, який допомагає визначити найбільш ефективне лікування для пацієнтів із різними типами раку. Алгоритм ШІ під назвою DeepPT прогнозує експресію мРНК пухлини на масштабі всього геному людини та реакцію на препарати.

DeepPT був розроблений командою вчених зі США та Австралії. Цей алгоритм аналізує профіль інформаційної РНК, яка необхідна для виробництва білків, ключових молекул у персоналізованій імунотерапії раку. Як повідомляється на сайті Австралійського національного університету, DeepPT навчали на даних більш ніж 5,5 тисяч пацієнтів із 16 типами раку, включаючи пухлини грудей, легень, підшлункової залози, а також голови і шиї.

Після навчання, DeepPT об’єднали з іншим інструментом, ENLIGHT, який пророкує реакцію на цільову та імунну терапію на основі прогнозованих значень експресії мРНК. Обидва алгоритми використовують мікроскопічні зображення тканин пацієнтів – зразки гістології. Це є значною перевагою, оскільки дані гістології завжди доступні і недорогі в отриманні. “Обробка цих параметрів скорочує затримки у вивченні складних молекулярних даних, які можуть тривати тижні,” зазначив автор роботи Дань-Тай Хоанг.

Отже, впровадження новітніх технологій штучного інтелекту в медицину відкриває нові можливості для персоналізованого підходу до лікування різних захворювань, підвищуючи ефективність і скорочуючи час очікування результатів.

Підкреслимо, що, обравши навчання за спеціальністю кафедри Штучного інтелекту ДУІКТ, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце!

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Штучного інтелекту та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Штучного інтелекту

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 217
тел.  (044) 249-25-24

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Штучний інтелект
Спеціалізація: Штучний інтелект
Переглядів: 776