На кафедрі Штучного інтелекту викладається дисципліна «Теорія розпізнавання зображень». Відомо, що основний потік інформації (даних) людина сприймає через зір. Для систем штучного інтелекту джерелами такої інформації виступають паперові документи, фото, відео у виді графічних файлів.
В цих файлах містяться зображення земної поверхні, медичні зображення, фото документів, які ще не переведені в текстовий формат, зображення з камер спостереження і інші. Виявлення і ідентифікація критичних об’єктів для конкретних задач перелічених вище галузей є метою систем розпізнавання.
Успіх розпізнавання у великій мірі залежить від попередньої обробки зображень, скерованої на посилення ознак об’єктів, які нас цікавлять, і зменшення впливу не важливих об’єктів: фону, оптичних шумів, недоліків техніки. На лекціях розглядаються математичні основи попередньої обробки, алгоритми виділення меж об’єктів, збільшення контрастності, фільтрації.
Окремо розглядаються алгоритми розпізнавання обличчя людини, розпізнавання емоцій, виявлення рухомих об’єктів. На практичних заняттях студенти вивчають деталі цих алгоритмів, використовуючи бібліотеки Python.
Використання цих методів і алгоритмів в системах розпізнавання на основі штучних нейронних мереж суттєво збільшує їх ефективність.
Якщо саме ці напрямки тобі цікаві, ти бачиш своє майбутнє в ІТ-сфері та хочеш удосконалити та модернізувати світ, в якому ти живеш, почни вивчати Штучний інтелект разом із нами! Кафедра штучного інтелекту ДУІКТ запрошує тебе на навчання!