Міністерство цифрової трансформації розробило дорожню карту регулювання штучного інтелекту в Україні. Цю важливу інформацію передав віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Телеграмі.
“Штучний інтелект - невідворотний тренд. Тому Україні потрібні чіткі правила, щоб розвивати бізнес та захистити права людини у взаємодії зі ШІ”, - зазначив він.
За словами Федорова, це стратегічно важливий крок, який дозволить українським компаніям у сфері штучного інтелекту конкурувати з європейськими, залучати інвестиції та напрацювання, а також зробити цифрове середовище безпечним для людини.
Як зауважив віцепрем’єр-міністр, цей документ базується на bottom-up підході, який передбачає рух від меншого до більшого. Реалізація цього підходу містить два етапи.
“Під час першого етапу надаємо бізнесу інструменти для підготовки до майбутнього регулювання ШІ. Від оцінки впливу технології на права людини — до підписання добровільних кодексів поведінки. Також опублікуємо рекомендації та Білу книгу для відповідей на запитання про те, що робити просто зараз і на що очікувати в майбутньому”, - підкреслив він.
Федоров додав, що другим етапом є ухвалення закону, аналогічного до європейського AI Act. За його словами, це дасть змогу створити ідентичні правові режими з ЄС у сфері штучного інтелекту, спростить співпрацю з європейськими партнерами та залучити інвестиції.
Міністр наголосив на тому, що український уряд розпочав роботу над нормативним полем для використання ШІ ще у серпні нинішнього року. Він нагадав, що в Україні ШІ вже активно використовується в різних напрямах, зокрема, й у сфері цифрових технологій.
Не втратьте цей шанс стати частиною майбутнього. Приєднуйтесь до дружньої команди студентів кафедри Штучного інтелекту!
Завідувач кафедри Штучного інтелекту - Зінченко Ольга Валеріївна
Телефон (Viber / Telegram) +38 (063) 350-32-63