ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, як повідомив керівник Міністерство цифрової трансформації Михайло Федоров.
Команда Міністерство цифрової трансформації довго працювала над цим рішенням – офіційні листи, дзвінки та зустріч з керівництвом компанії Open AI. Нарешті їм вдалося, щоб, Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано ChatGPT, — повідомив він.
ChatGPT – це новий чатбот, розробка компанії штучного інтелекту OpenAI, серед засновників якої був Ілон Маск. Чатбот презентували на початку січня 2023 року, і менш ніж за тиждень ним скористалися понад мільйон користувачів, повідомляли розробники.
Бот може генерувати тексти на задану тему та відповідати на питання користувачів.
ChatGPT – це останній продукт у сфері штучного інтелекту.
GPT – абревіатура, що означає Generative Pre-Trained Transformer (Генеративний попередньо навчений трансформатор).
Мешканці країн, які мають доступ до цього чату, можуть задати боту будь-яке питання, і він відповість на це так, як вміє.
Компанія попереджає, що чатбот ще багато вчиться, тому може давати не завжди коректні відповіді або демонструвати упереджену поведінку.
OpenAI прагне збирати відгуки користувачів, щоб допомогти у покращенні цієї системи.
Щоб почати спілкування з чатом, треба зайти на сайт chat.openai.com та відкрити собі там акаунт – для цього треба заповнити е-mail і телефон.
Багато українців і до цього часу мали доступ до цього чатбота, але тільки якщо заходили в нього з інших країн.
Після цього можна спробувати наприклад, переписати текст, який видає бот, як вам подобається.
Експерти кажуть, що можливості чатбота шокують, а деякі переживають, що невдовзі ChatGPT почне забирати у людей їхню роботу.
Однак поки що більшість українців лише тестують цей інструмент, і часто пишуть жартівливі запити.
Наприклад, просять написати про себе поему.
Хтось просить порекомендувати йому якийсь цікавий рецепт на вечір.
Досить часто, як і попереджала компанія, чатбот дає неправильні відповіді, тобто просто вигадує.
Наприклад, журналіст ВВС у відповідь на запит про свою біографію дізнався, що народився зовсім в іншій частині України, ніж насправді, ніколи не працював у журналістиці, але натомість був депутатом, дипломатом, а також мав власний стартап.
У відповідь на питання журналіста ВВС, як добратися з Києва до Рівного, чатбот відповів, що “безліч авіакомпаній літають з Києва до Рівного”, і що весь політ забирає трохи більше години.
Насправді ж авіакомпанії не літають до Рівного, принаймні в останні десятиліття такого не було, і тим паче це неможливо в умовах війни.
Інші запити серйозніші.
Міністр юстиції Денис Малюська попросив ChatGPT написати законопроєкт.
«Штучною мережею запропоновано проєкт закону за 30 секунд». Підзорюю, що Мін’юст чекають скорочення вже з понеділка”, – жартує він.
Письменник Максим Беспалов спитав у штучного інтелекту, які українські книжки варто прочитати. І виявилося, що жодної книжки, яку той порадив, не існує.
Деякі книжки насправді існують, однак автори, яким їх приписує чатбот – народилися в інші часи.
Тому, як бачимо, чатбот має ще багато вчитися. Але як і говорили розробники – чим більше з ним спілкуватися, тим розумнішим стає цей новий інструмент.
Скористатися ChatGPT можна за посиланням https://chat.openai.com/chat. Для цього потрібно пройти реєстрацію за електронною поштою і підтвердження за номером телефону. Запити для бота можна писати українською мовою!