Команда бакалаврів кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки у складі Анастасії Бригинець, Асі Чабан, Ярослава Василенка, Ярослава Шандаровського та Олександра Ломовацького брала участь у змаганнях з кібербезпеки UA30CTF, організованих Держспецзв'язком за підтримки проєкту EU4DigitalUA, що фінансується ЄС.
Змагання проходили у форматі гри #Jeopardy CTF. Протягом шести годин команди вирішували 25 завдань як на логіку, так і на пошук та експлуатацію вразливостей, у поєднанні з вирішенням цікавих логічних завдань.
Наша команда зайняла 14 місце із 22 і планує провести активну підготовку до наступного сезону. Студенти були приємно вражені високим рівнем організації заходу. Найбільш цікавим моментом для нашої групи було вирішення завдання з криптографії і форензики, де їм знадобились всі настанови та поради старшого викладача Прикладної криптології кафедри ІКБ – Марченка Віталія Вікторовича. Але були і такі задачі, які не вирішив ніхто, наприклад - завдання розділу Web XSS. За словами лідера команди – Анастасії Бригинець, CTF цього року показала слабкі місця - сфери, яким треба приділити більше уваги. Беручи участь у проекті, майбутні бакалаври не тільки отримали безцінний досвід, але і зустріли своїх друзів з інших університетів та спеціалістів, які вже давно працюють у сфері захисту інформації. Було приємно дізнатись про інші CTF та корисні навчальні курси з програмування і захисту інформації.
Окрім участі у змаганнях, студенти мали можливість відвідати лекції з кібербезпеки провідних українських фахівців у цій галузі. Зокрема, від CISSP CISA OSCP Володимира Стирана, CEO агенції «Мольфар» Артема Старосєка.
Марія Гастон Бетран, технічна інституційна координаторка FIIAPP проєкту EU4DigitalUA, який підтримав змагання, зазначила: «З кожним днем кіберзагрози стають все більш складними. Якісна освіта та практичні навички є ключем до формування майбутнього кожної людини. У EU4DigitalUA, що фінансується ЄС, ми розуміємо важливість розвитку експертної IT-спільноти в Україні. Потрібні яскраві, амбітні та віддані своїй справі експерти, які долучаться до боротьби з кіберзагрозами. Тому ми раді підтримати цей хакатон, який дозволив студентам застосувати знання на практиці та дізнатися більше про можливості у сфері кібербезпеки».