Навчання на спеціальності «Інформаційні системи та технології» надає можливість нашим студентам отримувати достатній рівень знань щодо роботи із сучасними інформаційними системами та технологіями, можливість висококваліфікованої підготовки спеціалістів у галузі ІТ завдяки впровадженій новітній системі навчання в нашому університеті.
На теперішній час на фоні бурхливого розвитку інформаційних технологій у сучасному світі надважливими є завдання надання користувачам широку спектру послуг, основаного на будь-якій комбінації голосу, тексту, графіки та відео. Послуги для абонентів (клієнтів) мають бути доступними незалежно від їх місця розташування, пристроїв, які використовуються, та видів з’єднань. Саме ці питання висвітлено у курсах вивчення дисциплін «Системи розподілу інформації», «Технологія VoIP».
Досліджуючи новітні напрацювання в ІТ-індустрії, в дисципліну «Системи розподілу інформації» впроваджене вивчення апаратних і програмних засобів систем розподілу інформації для організації передавання мультимедійної інформації; принципів управління сучасними інфокомунікаційними системами та технологіями для передавання мультимедійної інформації; сучасні інформаційно-комунікаційні системи на базі платформи IP Multimedia Subsystem. Студенти набувають практичних навиків з аналізу, проектування, використання засобів реалізації систем для передавання мультимедійної інформації, управління сучасними інфокомунікаційними системами та технологіями для передавання мультимедійної інформації, які базуються на протоколах IP, SIP. Користувачі можуть переміщатися між мережами і пристроями, зберігаючи доступ до послуг і персональних налаштувань.
Ще однією важливою дисципліною, що вивчається на кафедрі Інформаційних систем та технологій є дисципліна «Технологія VoIP» (ІР-телефонія). В умовах сьогодення телефонія є невід’ємним елементом людської діяльності у всіх галузях, так як від якості та працездатності телефонії залежать відносини в сім’ї, успіх у бізнесі та життя людей.
IP-телефонія забезпечує голосовий зв’язок поверх мереж, що використовують Інтернет-протокол (IP). Технологія дозволяє об’єднати безліч розосереджених об’єктів організації, включаючи мобільних працівників, в єдину конвергентну мережу. ІР-телефонія перспективна для компаній, які підтримують інтернет- зв’язок з усіма відділеннями. Економія витрат сама по собі є привабливим фактором, а параметри безпеки, надійності і якості зв’язку безсумнівно підштовхнуть менеджерів мереж зробити вибір на користь IP-телефонії. Системи VoIP надають співробітникам такі нові інструментальні засоби, як системи присутності та миттєвого обміну повідомленнями з партнерами у всьому світі. Доступність високоякісних широкосмугових звукових кодеків, відеоконференц-зв’язок та сумісне використання документів зробили корпоративний зв’язок значно більш ефективним. Сумісні переваги корпоративних систем VoIP суттєво підвищують продуктивність службовців, покращуючи їх взаємодію та комунікабельність.
Саме тому, аналізуючи сучасні тенденції розвитку ринку праці, вимоги потенційних компаній-роботодавців, в дисципліну «Технологія VoIP» впроваджене вивчення апаратно-програмних засобів реалізації систем ІР-телефонії, технології VoIP та інфокомунікацій на її основі; бізнес-моделей ІР-телефонії; принципів передавання голосових даних на базі Інтернет протоколу ІР.
Отримання сучасних знань та вмінь на обладнанні останнього покоління та програмних комплексах, які використовуються на кафедрі Інформаційних систем та технологій Державного університету телекомунікацій, дозволить нашим студентам знайти високооплачувану роботу та стати гідними, висококваліфікованими спеціалістами в ІТ-сфері!