Програма 5G for Europe створюється для реалізації інноваційних дослідницьких і промислових проектів, заснованих на використанні можливостей мереж п'ятого покоління.
Виробники, державні відомства і провідні університети Європи запускають спільну програму, спрямовану на підвищення конкурентоспроможності. Програма допоможе ефективно трансформувати галузі, створювати нові цінності для споживачів і підвищувати конкурентоспроможність європейського виробництва.
Компанія Ericsson оголосила про розширення міжгалузевої програми з досліджень і розробок у галузі зв'язку п'ятого покоління 5G for Europe ( «5G для Європи») на ряд нових європейських ринків. Програма 5G for Europe створюється для реалізації пілотних інноваційних дослідницьких і промислових проектів, заснованих на використанні можливостей мереж 5G. Учасники програми - найбільші виробники, державні відомства і провідні університети - будуть спільно займатися вивченням питань використання ІКТ в промисловому виробництві, продукти та послуги.
Програма покликана посилити позиції Європи як другого найбільшого в світі регіону за обсягом інвестицій в R & D. В рамках програми також будуть запущені інноваційні проекти для більш дрібних фірм, спрямовані на співпрацю з різними гравцями ринку і вченими. Мета цих проектів - забезпечити своєчасний доступ до технологій і їх доступності.
Крім того, учасники 5G for Europe розроблятимуть пілотні 5G-проекти в галузі транспорту і автомобілебудування, інтернету речей, енергетичних систем і ЖКГ, забезпечення безпеки, суспільної інфраструктури і роздрібної торгівлі.
«Розробка 5G вимагає співпраці представників з різних галузей. Такий підхід дозволяє врахувати специфічні вимоги до налаштування мереж для використання всіх переваг технологій 5G. В результаті розширення програми 5G і участі в ній партнерів з різних країн Європи, ми зможемо отримати унікальну інформацію, що дозволяє ефективно трансформувати галузі, створювати нові цінності для споживачів і підвищувати конкурентоспроможність європейського виробництва », - коментує старший віце-президент і технічний директор Ericsson Ульф Евальдссон (Ulf Ewaldsson).
У числі партнерів програми - провідні університети, такі як Scuola Superiore Sant'Anna (Піза, Італія) Technische Universität (Дрезден, Німеччина), Universidad Carlos III (Мадрид, Іспанія), IMDEA Networks Institute (Мадрид, Іспанія) і King's College (Лондон , Великобританія). Найбільші галузеві партнери програми - wiseSense, Weiss Robotics і MyOmega System Technology з Німеччини, Zucchetti Centro Sistemi з Італії.
У березні 2015 року Ericsson спільно зі шведськими виробниками і науковими партнерами запустив R & D-програму 5G for Sweden ( «5G для Швеції»). Партнерство 5G for Europe розширює дію цієї програми на 7 європейських країн і 10 учасників, і з часом їх число буде збільшуватися.
Приблизно 60% інвестицій Ericsson в R & D доводиться на Європу, на території Європи трудяться 15 000 з 25 000 співробітників Ericsson, що займаються R & D. У 2013 році Ericsson подав саме більше число патентних заявок на цифровий зв'язок в Європейське патентне відомство. Компанія лідирує в розгортанні мобільного зв'язку і мобільного широкосмугового інтернету в Європі і має партнерські угоди з провідними європейськими операторами. Ericsson також є учасником європейської рамкової програми досліджень та інновацій Horizon 2020 року, в рамках якої в даний час реалізується майже 40 проектів в області 5G.