Американські вчені з Університету Дьюка (Duke University) в Даремі розробили суперкомп'ютер, який дозволяє створювати тривимірну модель судинної системи людини, практично не відрізняється за показниками від живого людського організму.
Фахівці за допомогою спеціального програмного забезпечення отримали відображення кожної артерії і вени, мінімальний діаметр яких становив 1 міліметр. За словами співробітників Університету Дьюка, вони були здивовані отриманої точністю: циркуляція крові в тілі людини і рідини в моделі серцево-судинної системи людини, створеної на 3D-принтері, практично не відрізнялися.
Керівник дослідження Аманда Рендлс (Amanda Randles) зазначила, що вчені вперше змогли створити репліку такої складної системи людського організму. Її структура настільки добре опрацьована, що при проходженні рідини з пластикових судинах виробляється навіть імітація пульсації при перекачуванні крові серцем.
Вчені назвали запропоновану модель серцево-судинної системи «Гарвей» на честь великого англійського медика 17 століття, основоположника фізіології і ембріології Вільяма Гарвея, який першим сформулював і довів теорію кровообігу (прим. - До цього вчені вважали, що кров утвориться в печінці з їжі і рухається по венах, сліпо закінчується в органах).
В основі «Гарвея» лежать дані комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії одного з пацієнтів. Сам процес моделювання відбувався в Ліверморської Національної лабораторії в Каліфорнії на суперкомп'ютері, що володіє 1,6 млн процесорів. Він входить в десятку найпотужніших суперкомп'ютерів у світі, володіючи продуктивністю 17,17 петафлопса.
Згідно з отриманою інформацією від Аманди Рендлс, в майбутньому вчені з Університету Дьюка займуться наступним етапом проекту: перевіркою того, як ті чи інші хірургічні втручання, що застосовуються при різних серцево-судинних захворюваннях, впливають на систему кровообігу в цілому, наприклад, нові модифікації стентів в ангіохірургії .