Незважаючи на велику кількість екранів, люди як і раніше вважають за краще читати з паперу. Чи зможе «електронний папір» витіснити справжню?
Розробки в цій галузі налічують вже три з половиною десятка років, проте з виходом на масовий ринок довгоочікуваний нововведення повинно повністю змінити наші звички, пов'язані з читанням, листом і навчанням. Цілком можливо, що ми стоїмо на порозі такої революції, яку можна порівняти лише з аналогічним технічним дивом XV століття - винаходом друкарського верстата. Електронний папір гнучка, споживає невелику кількість енергії, дешева і технологічна, а головне - проста і зручна у використанні. Ще не встигне добігти кінця наступне десятиліття, а ми вже звикнемо і до бібліотек, вміщається на мікрочіпах, і до зникнення більшої частини друкуються на папері газет. Гряде «друга паперова революція».
У 1970-х роках дослідний центр компанії Xerox в Пало-Альто (PARC) виступав в ролі локомотива технічного прогресу. Саме там були виношені і знайшли своє втілення такі атрибути майбутнього комп'ютерного світу, як комп'ютерна «мишка», лазерний принтер, мережа Ethernet, графічний користувальницький інтерфейс, кольорова графіка і безліч перспективних мов програмування. У 1974 році один із співробітників PARC Ніколас Шерідон розробив ще одну новинку, яка ледь не загубилася в цьому бурхливому потоці революційних винаходів, - Gyricon (від грецького - «обертається зображення»). Зрештою саме ця ідея і лягла в основу електронного паперу.