Roadmap 2024 Midyear Update: як отримати розумний дім і “душевний спокій” без безпекових компромісів

14:38, 14-06-2024

Під час  прямої трансляції «State of the Open Home» у квітні компанія Home assitstant представила плани щодо удосконалення для свого додатку, відкритих протоколів і Home Assistant Cloud.

Home Assistant - це відкрите програмне забезпечення призначене для керування та автоматизації розумних пристроїв різних протоколів та виробників. Проект почався у 2013 році засновником Паулюсом Схоутсеном як Python застосунок для локального керування освітленням Philips Hue. І переросло в величезний проект з філософією локального контролю пристроями. Такий підхід дозволяє керувати пристроями навіть тоді, коли виробник обмежує, або припиняє підтримку апаратного забезпечення. Останнім прикладом може бути Spotify car thing - невеликий планшет для автомобіля, який компанія просто порадила утилізувати. Home Assistant також розробляє та підтримує велику кількість інших сторонніх проектів таких як ESPHome, Wled, Zigbee2MQTT, Zwawe JS та інші.” - коментує додаток Home assistant ст. викл. каф. ІПЗАС - Богдан Свердлюк.

Під час прямої трансляції розробники відзначили, що наступні технології які вони планують удосконалити/впровадити у Home assistant будуть:

ПРИЛАДОВІ ПАНЕЛІ:

1. Поточний пріоритет - зробити налаштування панелей інструментів простими та інтуїтивно зрозумілими
  2. Наступний пріоритет: зробити інформаційні панелі за замовчуванням кориснішими та актуальнішими
  3. Пізніший пріоритет: покращення конфіденційності для користувачів, гостей і загального доступу

ГОЛОСОВІ ПОМІЧНИКИ:

1. Поточний пріоритет 1: покращення можливостей Assist із коробки
  2. Поточний пріоритет 2: полегшити роботу Assist

АВТОМАТИЗАЦІЇ:

1. Поточний пріоритет 1: полегшити організацію автоматизації
  2. Поточний пріоритет 2: полегшити створення автоматизації

Roadmap 2024, або план розробки та удосконалення власного продукту компанією

Home Assistant Cloud: "Душевний спокій"

Home Assistant Cloud, розроблений комерційним партнером Nabu Casa, робить доступними функції Home Assistant, які зазвичай призначені для досвідчених користувачів із дорогим обладнанням вдома, без компромісу щодо конфіденційності.

Наразі Home Assistant Cloud пропонує найпростіший і найбезпечніший спосіб отримати доступ до вашого екземпляра Home Assistant у будь-якій точці світу та підключитися до сторонніх голосових помічників, підключених до хмари, як-от пропозиції Google і Alexa. Найновіша функція, додана до хмари, — це здатність розвантажувати ресурсомісткі завдання перетворення мовлення в текст і перетворення тексту в мовлення. Це дозволяє користувачам мати вдома енергоефективне обладнання, як-от Home Assistant Green, який споживає три Вати та виконує завдання, які зазвичай зарезервовані для домашніх серверів потужністю 100 Вт.

На наступному етапі Home Assistant Cloud планується продовжувати створювати функції, які відповідають нашій місії, як зазначено вище. Тема майбутніх ініціатив полягає в забезпеченні душевного спокою для наших користувачів:

Поточний пріоритет: посилення безпеки

Планується посилити безпеку, забезпечивши більше контролю для віддаленого доступу та двофакторної автентифікації (2FA) для вашого облікового запису Nabu Casa.

Наступний пріоритет: резервне копіювання в зашифровану хмару

Це дозволить користувачам мати більш стійку установку Home Assistant, тож якщо ваш екземпляр повністю вийде з ладу, його можна буде відновити з хмари.

Пізніший пріоритет: хмарний моніторинг

Якщо ваш екземпляр Home Assistant вийде з ладу, компанія це виявить та надішле сповіщення електронною поштою. Це дозволить користувачам відстежувати час простою та, уникнути його повторення в майбутньому.

“Виходячи з того, що було продемонстровано під час трансляції, та завдяки вже наявній гнучкості, відкритості, детальній документації та активній спільноті Home Assistant, це буде чудово підходити для навчальних цілей в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій на 126 спеціальності Інформаційні системи та технології, та для створення різноманітних пристроїв, що керуються через MQTT, Wi-FI, Bluetooth тощо. Проект ESPHome допомагає швидко створювати розумні пристрої  та керувати ними через Home Assistant. Наша кафедра вже має сервер Home Assistant та Zigbee пристрої, що допомагає студентам краще розуміти сучасні IoT технології” - каже ст. викл. каф. ІПЗАС - Богдан Свердлюк.