Вступ до університету - важливе і відповідальне рішення у житті кожної людини. Однак, іноді діти не хочуть його приймати. Якщо ваша дитина не хоче вступати до університету, ось деякі можливі причини та шляхи подолання.
Невпевненість у своїх здібностях
Деякі діти можуть бути не впевнені у своїх здібностях і бояться не впоратися з вимогами університету. Оскільки ці самі вимоги - щось невідоме і ефемерне - побоювання тільки підкріпляються.
Що робити?
- обговорити з батьками та спитати поради
- попросити друзів, колег або знайомих студентів про об’єктивну оцінку знань та навичок
- вивчити освітні програми різних спеціальностей та підібрати ту, яка найбільше підходить
Страх змін
Перехід зі школи - вже звичного і знайомого середовища - до університету, який овіяний таємницями, різними напівправдивими історіями та загрозами - це серйозна психологічна перешкода для сучасного абітурієнта. Також слід враховувати відсутність соціалізації в останні роки - через карантин та війну на превеликий жаль наші діти навчалися дистанційно більшість часу.
Що робити?
- долучитися до студентських спільнот в соцмережах та поспілкуватися
- відвідати університет особисто (щоб записатися до нас на екскурсію, зверніться за номером +380 97 946 08 09 (Каміла Павлівна) або в телеграм до @ipzas_support
- заздалегідь визначитися з бажаною формою навчання - дистанційно чи очно. * в нашому університеті планується очне навчання, якщо ситуація в Києві буде стабільною і безпечною. В будівлі є надійне обладнане укриття
Міф, що вища освіта не потрібна для роботи
В останні роки широко розповсюджений міф, що для роботи в ІТ та інших популярних сферах більше потрібні навички, ніж диплом. Звідси постає справедливе питання: а де дитина зможе комплексно навчитись усім потрібним речам, де вона здобуде знайомства та спілкування за інтересами? А якщо розглядати вищу освіту як спосіб отримання диплому - це вже буде деструктивне та безкорисне проводження часу.
Що робити?
- вивчити незалежне опитування ІТ-шників щодо освіти від DOU за посиланням
- розібратися у своїх очікуваннях від навчання та кінцевих цілях - потрібні знання та практика або потрібен папірець?
Нецікавість до обраної професії
Іноді діти не хочуть вступати до університету, оскільки не зацікавлені у своїй обраній професії. Вони можуть боятися, що працювати у цій сфері буде нецікаво та не задовольнить їх.
Що робити?
- проходити профорієнтаційні тести
- вивчати більше про різні спеціальності (більше про нас можна дізнатися у нашому телеграм-каналі для абітурієнтів)
- ознайомитись із відгуками по різним спеціальностям і закладам
- знайти навчальні матеріали в інтернеті і зробити тест-драйв на цікавість до цієї теми
Фінансові проблеми
Іншою причиною можуть бути фінансові проблеми. Навчання в університеті може бути дуже дорогим, а деякі діти можуть боятися, що їхні родини не зможуть оплатити навчання.
- шукати навчальні заклади із помірними цінами (доречі, у нас вартість навчання в кілька разів менше, ніж у КПІ та КНУ, а також є можливість щомісячної оплати. І це все без втрати якості освіти)
- шукати підробіток за спеціальністю
- дізнатися про можливість працювати в обраному університеті
Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем бажає успішного вступу та кар’єрного зростання!
Ставайте частиною нашої великої родини та будуйте своє життя