У цей тяжкий час не всі студенти мають змогу повноцінно проходити навчання через різні обставини. Хтось не встигає через поганий зв'язок, у когось зараз на першому місці сімейні обставини, а деякі наші студенти мужньо боронять Україну або трудяться у рядах волонтерів.
Наша кафедра докладає всіх зусиль, аби зберегти та покращити ефективність та якість навчання для своїх студентів.
Сьогодні кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем пропонує своїм студентам ознайомитися зі способами здачі навчальних дисциплін та обрати найбільш зручний для себе.
Формальна освіта - це освіта, яка здобувається за освітніми програмами відповідно до визначених законодавством рівнів освіти, галузей знань, спеціальностей (професій) і передбачає досягнення здобувачами освіти визначених стандартами освіти результатів навчання відповідного рівня освіти та здобуття кваліфікацій, що визнаються державою. (визначення згідно п. 2 ст. 8 Закону України "Про освіту")
Якщо формальна освіта наразі є для вас недоступною або незручною з поважних причин, її можна частково компенсувати за рахунок неформальної або інформальної освіти.
Закон України "Про освіту" наводить визначення цих видів освіти:
Неформальна освіта - це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій.
Інформальна освіта (самоосвіта) - це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям.
Тобто, додатковою неформальною чи інформальною освітою може вважатися проходження освітніх курсів, наукова діяльність за спеціальністю тощо.
Також у п. 7 ст. 34 Закону зазначається: Результати навчання та компетентності, необхідні для присудження освітніх та/або присвоєння професійних кваліфікацій, можуть досягатися та здобуватися у системі формальної, неформальної чи інформальної освіти.
Отже, за обставин, що перешкоджають поринутися у формальну освіту, студенти можуть здобувати додаткові знання та навички на сторонніх освітніх ресурсах та в подальшому використовувати це для зарахування навчальних дисциплін в університеті.
Порядок оцінювання і зарахування результатів неформальної або інформальної освіти може бути вказаний у силабусах навчальних дисциплін або обговорюватися індивідуально з викладачем.
Ось деякі українські та закордонні майданчики для безкоштовної онлайн-самоосвіти:
Поради для ефективної неформальної та інформальної освіти:
Пам'ятайте, що неформальна та інформальна освіта не є повноцінною заміною формальній та не можуть компенсувати повністю відсутність навчання, тому ми наполегливо радимо попри обставини намагатися приділяти увагу навчанню в університеті та відповідально ставитися до свого майбутнього!
Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем бажає ефективного навчання та приголомшливих результатів!