Новорічні свята закінчилися, карантин продовжується, а фахівці кафедри Систем інформаційного і кібернетичного захисту вкотре підготували цінну інформацію.
З кожним роком способів зараження пристроїв стає все більше, і ця небезбека чекає кожного як вдома так і на роботі. Топ сім небезпек:
Основною метою фішингових електронних листів є виманювання конфіденційної інформації.(Звертати увагу на наявність таких ознак, як підозрілі домени, орфографічні помилки, прохання надати конфіденційну інформацію.)
Мета таких сайтів - змусити жертв натиснути на посилання, після чого завантажиться шкідливе програмне забезпечення.(Звертати увагу на доменне ім'я воно може бути з деякими незначними відмінностями, наприклад, додаванням літери, символу.
Зловмисники використовують метод «випадково втраченого накопичувача».
Протидія: слід використовувати надійне і сучасне рішення для захисту, яке сканує будь-який зовнішній носій.
Кіберзлочинці можуть розміщувати на цих ресурсах файли з шкідливим кодом. Особлива їх локація мережа Tor. Слід використовувати (VPN).
Компрометація легітимних програм кіберзлочинцями трапляється нерідко. Під час цих атак зловмисники додають шкідливе програмне забезпечення безпосередньо в безпечний додаток. Протидія: надійне антивірусне рішення.
Обмежити показ оголошень при відвідувані сайту. Це можна здійснювати за допомогою використання інструментів для блокування реклами в браузері.
Ці програми намагаються обманом змусити жертву завантажити їх на пристрої. Вони можуть маскуватися. Протидія: слід вибирати програми лише від надійних розробників, мати хороший антивірус і онувлювати програми вчасно.