Безпілотники – одні з найцінніших пристроїв для збору даних. Основне їхнє завдання: фіксація, зберігання і передача інформації. І оскільки департаменти інформаційних технологій розглядають можливість інтеграції великої кількості даних, зібраних безпілотниками. Як інтелектуальні сервіси Big Data, так і безпілотники можуть шукати, аналізувати, зберігати, передавати і візуалізувати інформацію, при цьому зберігаючи її конфіденційність.
При роботі з інформацією з дронів основним недоліком є конфіденційність даних. Наприклад, читання і використання аерофотознімків вимагає модернізації існуючої політики управління даними щодо допустимого місцезнаходження і правил експлуатації самого дрона. Адже безпілотник юридично є літальним апаратом. Найбільш актуальна проблема Big Data – це аналітика. Велика частина того, що користувач хотів би дізнатися із зображень і відеофайлів, не може бути залучена традиційним корпоративним постачальником великих даних, так як для цього потрібно звернутися до сервісів штучного інтелекту.
В найближчий час дрони складуть пряму конкуренцію Big Data. Через те що методів отримання інформації в них більше:
Студенти кафедри Систем інформаційного і кібернетичного захисту вдосконалюють свої навички в вивченні нових технологій обробки, збереження, транслювання данних в різних форматах, щоб в подальшому забезпечити захист і збереження важливої інформації.