Всесвітній День числа Пі 3/14/2021 – (14.03.2021)

17:29, 13-03-2021

Свято було започатковане в 1987 р. фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць і число), дата 14 березня - 3/14 - і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π (3,1415926 ....).

π - це одна з літер грецького алфавіту. У грецькому та англійському алфавітах цей символ розташовується у 16 позиції. Також зі школи пам’ятаємо, що це константа, якою позначають відношення довжини кола до його діаметру, її можна виразити у вигляді нескінченного неперіодичного десяткового (3,14159 ...) дробу, або ж у вигляді дробу: 22/7.

У 1706 р. у книзі «Нове введення в математику» британського вченого Вільяма Джонса для позначення числа 3,141592 ... вперше була використана літера грецького алфавіту π . Це позначення походить від початкової літери грецьких слів περιφερεια - коло, периферія і περιμετρoς – пери­метр. Загальноприйнятим позначення стало в 1737 році завдяки роботам Л. Ейлера.

Цікаві факти про День числа "Пі"

• Дата свята збігається з днем народження одного з найвідоміших фізиків – Альберта Ейнштейна, а також з датою смерті у 2018 році відомого фізика сучасності Стівена Хокінга.

• Значення числа «Пі» відіграє важливу роль при будівництві. Тому його намагалися отримати ще в доісторичні часи. Найточніше значення отримав відомий вчений Архімед, який жив у Давній Греції.
  • Мнемоністи намагаються поставити рекорд із запам'ятовування послідовності знаків після коми числа «Пі». У Книзі рекордів Гіннесса зафіксовано рекорд, який поставив японець Хідеакі Томойорі. Він зумів відтворити без помилки послідовність у 40 тисяч знаків. На вивчення пішло понад 10 років.
  • У послідовності знаків числа "Пі" немає логічних повторень, а це значить, що ця послідовність підпорядковується теорії хаосу.
  • Про це число у 1998 році зняв фільм культовий режисер Даррен Аранофськи. По суті фільм може вважатися першим в історії математичним трилером.

• Музику числа "Пі" можна почути завдяки таким музикантам, як Девід Макдональд. Він записав з допомогою фортепіано, як звучить число "Пі", якщо його взяти з точністю до 122 знаків після коми. Для цього кожному числу був привласнений свій порядковий номер на клавіатурі фортепіано з мінорною шкалою.
  • Комп’ютерна перевірка 200 млрд десяткових знаків числа π, показала що всі 10 цифр зустрічаються практично однакову кількість разів!!!

Оскільки в послідовності знаків числа π немає повторень - це означає, що послідовність знаків π підпорядковується теорії хаосу.

Точніше, число π - це і є хаос, записаний цифрами. Більш того, при бажанні, можна цей хаос представити графічно, і є припущення, що цей Хаос розумний.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси