Кафедра вищої математики крокує в ногу з інформаційними технологіями та захистом від кібератак

09:53, 01-07-2020

З появою нових ІТ-технологій зростає інтенсивність нових кібератак на ІТ-системи підприємства. Традиційні заходи кібербезпеки не можуть в повному обсязі запобігти чи стримати дані напади через зростаючу швидкість та частоту проявів кібератак. Комплексна система інформаційної безпеки підприємства включає в себе, як тактичні аспекти інформаційного захисту (експрес-аудит інформаційних загроз підприємства), так і стратегічні пріоритети, що відображає інформаційна політика та інформаційна стратегія підприємства. Забезпечення заданого рівня кібербезпеки вимагає визначення суб'єктів загрози, їх мету, наміри нападів на ІТ-інфраструктуру та слабкі місця інформаційної безпеки підприємства. Для досягнення зазначених цілей, підприємства потребують нових рішень інформаційної безпеки, які відповідають не тільки реаліям сьогодення, але й мають значний потенціал розвитку, враховуючи сучасні тенденції галузі інформаційної безпеки в цілому.

В наслідок поширення фріланс-відносин, як сучасного типу бізнес-відносин підприємства, постає необхідність в обробці та аналізі статистичних даних кібератак у площині діяльності ІТ-підприємства, що залучає фріланс-ресурс. Ці дослідження мають проводитись для використання часових кореляцій між кількістю кібератак за часовий період з метою передбачення майбутньої інтенсивності кіберінцидентів, що дозволить створити ефективну систему прогнозування.

У результаті дисертаційних дослідження старшого викладача кафедри вищої математики Галахова Є. М. вирішено актуальне наукове завдання щодо розробки науково-методичного апарату визначення зв'язку між рівнем кіберризику та частотою аудиту, що дає можливість забезпечити ефективну автоматизацію процесів кібербезпеки підприємства, що залучає фріланс-ресурс. Дане наукове завдання має суттєве значення для розробки моделей загроз, критеріїв та показників оцінки уразливості інформаційних систем і мереж підприємств. Відсутність аналогічних рішень у нашій країні та за кордоном робить результати досліджень пріоритетними.

25 червня 2020 відбувся захист дисертації Галахова Є. М.  на тему «Моделі кібератак в системі інформаційної безпеки підприємства на основі використання фріланс-ресурсу» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.05.01 «Інформаційна безпека держави» у Державному університеті телекомунікацій.

Колектив кафедри вищої математики щиро вітає Галахова Євгенія Миколайовича з успішним захистом кандидатської дисертації.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси