Здається, що нічого спільного нема між математикою і вишиванкою. Але давайте поглянемо ширше і глибше. Українська вишиванка має різноманітні візерунки. Якщо пригледітися, то там можна побачити кола, ромб, крапки, квадрати, трикутники, спіралі тощо. Також за допомогою вже згаданих геометричних фігур можна розгледіти своєрідні цифри і букви – символи для запису відповідно чисел і слів.
Але не лише в цьому є зв’язок вишивки із «царицею наук»: багато орнаментів створюються за законами дзеркальної симетрії відносно якоїсь осі або точки, досить часто зустрічається паралельне перенесення. Але найважливіше те, що кожний візерунок потрібно розраховувати. А це потребує уважності!
Багатьма вченими були розроблені методи опису складних симетричних орнаментів української вишивки, які базуються на алгоритмах формалізації груп перетворень зображень на основі осьової симетрії, мові опису мінімальних малюнків та алгоритмах формалізації рапортів. Математична формалізація дає змогу розробити інформаційну модель побудови орнаментів української вишивки.