Свято числа «Пі» бере свій початок ще 1987 року. Його заснував американський фізик Ларрі Шоу. В американській системі запису дат (місяць/число) 14 березня – 3/14 – і час доби 1:59:26 збігається з відомим у всьому світі числом 3,1415926. Тож, якщо ви захоплюєтеся математикою, то 14 березня в 1:59:26 можна відсвяткувати свято числа «Пі», приготувавши «піріг» («Pi pie»).
ЦІКАВО, ЩО
- Існує також День наближеного значення «Пі» – 22 липня. Дата у вигляді дробу 22/7 точніше наближає число π.
- 12 березня 2009 року День числа «Пі» був офіційно заснований нижньою палатою Конгресу США. Цього дня у навчальних закладах прийнято читати лекції про «Пі» та всіляко підвищувати інтерес до математики.
- Послідовність цифр відомого числа «Пі» після коми була точно розрахована на 10 трильйонів знаків (10 мільйонів мільйонів).
- Японський пенсіонер поставив рекорд із запам'ятовування числа. На одній із конференцій, яка тривала понад 16 годин, володар феноменальної пам'яті назвав понад 100 тисяч знаків після коми.
- У першому мільйоні десяткових знаків послідовність 12345 зустрічається кілька разів.
- Знамените на весь світ число має кілька назв: «число Лудольфа», «кругова стала» та «архімедова константа». Останні три цифри, які замикають 144 символи після коми – 666, якому присуджують магічне значення.
- Сьогодні число «Пі» також використовують на практиці.
- Словесна форма відомого числа – pilish.
- Це число використовується в точних науках: геометрії, фізики, квантової механіки, а також на практиці. Наприклад, його використовують інженери для обчислення синусоїди для розрахунку траєкторії польоту. Але, крім цього, воно має безпосереднє відношення до молекули ДНК.
- Дзеркальне відображення числа «Пі» нагадує слово PIE англійською.
- У Сіетлі в Музеї Мистецтв стоїть пам'ятник «Пі». Він нагадує кожному відвідувачеві музею про вічність математичної сталої.