(Державний університет телекомунікацій)

(Державний університет телекомунікацій)

Відкрите заняття з фізики

10:09, 18-11-2023

15 листопада доцент кафедри вищої математики, математичного моделювання та фізики, кандидат фізико-математичних наук Сімченко Сергій Володимирович провів відкриту лекцію за темою «Дія магнітного поля на рухомі заряди та струми» для студентів першого курсу, які навчаються за спеціальністю 172 – «Електронні комунікації та радіотехніка».

На лекції були розглянуті питання, що стосуються магнітного поля постійного електричного струму; визначення напряму дії сил Ампера та Лоренца; знаходження роботи по переміщенню провідника зі струмом у магнітному полі. Викладач розкрив практичне застосування сили Ампера, сили Лоренца та ефекту Холла в конструкції двигунів постійного струму та можливості застосування нових знань у майбутній професійній діяльності.

Жвавий інтерес у студентів викликали питання застосування двигунів постійного струму в практичних конструкціях і робототехніці та вплив ефекту Холла на роботу мікроелектроніки та дискретних електронних компонентів. Більша частина навчального матеріалу була проілюстрована анімованими демонстраціями ефектів і явищ та відео-демонстраціями.

Значну увагу викладач приділяв акцентуванню на взаємозв’язку фізики і математики, використанню математичних знань при вивченні фізики.

Фотографії