Вчені-фізики європейської дослідницької лабораторії компанії Toshiba оголосили про першу демонстрацію квантової комунікації через волоконно-оптичний кабель довжиною понад 600 кілометрів. Такий прорив дозволить забезпечити передачу захищеної інформації на великі відстані між містами.
Одна з найбільших проблем при створенні квантового інтернету – глобальної мережі квантових комп'ютерів, з'єднаних комунікаційними лініями – передавання даних по довгих оптичних каналах. Адже навіть невеликі зміни в умовах навколишнього середовища викликають розширення або скорочення волокон, що призводить до виникнення перешкод.
Що зробили у Toshiba?
Від квантового інтернету очікують не лише надшвидких рішень різноманітних проблем, а й підвищеної надійності зв'язку. Розробкою таких систем зайняті великі проєкти в ряді країн, включаючи США, Китай і ЄС.
Фахівці-фізики компанії Toshiba продемонстрували передачу квантових бітів на рекордно велику відстань за допомогою "двосмугової" технології стабілізації. Це означає, що для мінімізації фазових коливань посилають два оптичних опорних сигнали з різною довжиною хвилі.
Після застосування цього методу вчені змогли зберегти фазу квантового сигналу постійною, навіть після того, як він пройшов сотні кілометрів по оптоволокну.
Метод двосмугової стабілізації призначений для використання в системах дальнього зв'язку Quantum Key Distribution (QKD). Комерційні системи QKD зазвичай не перевищують 200 кілометрів. Але, починаючи з 2018 року, вчені-фізики компанії Toshiba запропонували збільшити дальність дії і поступово дійшли до рекордних 600 кілометрів.
В нашому Державному Університеті Телекомунікацій навчають студентів на основі найсучасніших досягнень науки і технологій в сфері передачі інформації та її захисту для того, щоб наші випускники – майбутні спеціалісти цієї галузі зв’язку змогли спокійно опановувати такі технології квантової комунікації, що прийдуть на зміну існуючим.
ЗАПРОШУЄМО МАЙБУТНІХ АБІТУРІЄНТІВ ДО ВСТУПУ НА НАВЧАННЯ В ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ!