10 лютого 2014 року о 14.00 в ауд. 519 кафедрою Вищої математики Державного університету телекомунікацій була проведена VI загальноуніверситетська студентська наукова конференція ім. М.В. Остроградського «Прикладна математика в інфокомунікаціях».
Відкрив конференцію завідувач кафедри Вищої математики Барабаш Олег Володимирович. З вітальним словом до учасників конференції звернулись проректор з науково-педагогічної роботи Беркман Любов Наумівна та директор Навчально наукового інституту захисту інформації Толюпа Сергій Васильович. В своїх промовах вони зазначили актуальність тематики конференції, важливість прикладної математики в сучасному світі, навели приклади застосування математики в телекомунікація і в системах захисту інформації та побажали учасникам конференції плідної роботи.
Організатором конференції та ведучою секційного засідання була доцент кафедри Вищої математики Онищенко Вікторія Валеріївна. У вступному слові вона зазначила, що в цьому році кафедра Вищої математики Державного університету телекомунікацій започатковує нову традицію: познайомити студентів з видатними математиками України. Розпочинає цю плеяду Михайло Васильович Остроградський. Вибір був не випадковий, хоча жодним чином не пов’язаний з круглими датами життя та смерті, оскільки життя М.В Остроградського – яскравий приклад служіння високій ідеї – науці, але не заради самої науки, а саме заради її прикладних проблем.
Студенти другого курсу факультету інформаційних технологій Мильниченко Микола, Овчаренко Марина та Овчаренко Анастасія виступили з вітальним словом, присвяченим життєвому і творчому шляху Михайла Васильовича Остроградського.
Участь у роботі конференції взяли студенти 1-6 курсів ДУТ, студентка першого курсу ЖВІ ДУТ, факультету БІКС – Адамчик К.О.(332 група) та студенти ВІТІ ДУТ: факультету інформаційних технологій в системах управління: Шелепенко О.Ю.(232 група), Стасишен Б.В.(222 група) та факультету телекомунікаційних систем і мереж: Степченко П.О. (134 група)
Було заслухано 30 наукових доповідей. Доповіді були зроблені на високому рівні з використанням сучасних інтерактивних технологій. Надруковано збірник праць об’ємом 95 сторінок.
Слід відзначити високий рівень розуміння серед студентів необхідності математичних знань: серед учасників були студенти старших курсів, які завершили вивчення математичних дисциплін ще на 2 курсі, але продовжують співпрацювати з своїми науковими керівниками.
Зроблені доповіді були різноплановими і ще раз засвідчили важливість математичної підготовки для майбутніх фахівців телекомунікаційної галузі. Це відмітила Онищенко В.В. у заключному слові і побажала всім присутнім творчого натхнення та нових ідей і подякувала всім за цікаві та змістовні доповіді.
Сучасні студенти, ще раз підтвердили що можуть і бажають навчатись, прагнуть отримати якісну освіту та стати високоосвіченими фахівцями.