«Правильно вибрати професію – означає в майбутньому отримати хорошу роботу», – так вважають більшість українських студентів. Серед причин вибору спеціальності та університету лідирують їхня престижність та високі шанси на працевлаштування.
Однак як показує практика, роботодавці все частіше незадоволені рівнем підготовки та компетенцією потенційних працівників, і наявність диплому, навіть престижного вишу, не дає жодних гарантій.
Саме тому в Державному університеті телекомунікацій створено інноваційну систему навчання, завдяки якій студенти отримують ґрунтовні теоретичні знання та маю можливість «відточувати» їх на практиці, що відповідно навчальних програм складає понад 50%.
Так, наприклад, на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності практичні заняття становлять 52% від загальної кількості навчального часу. Таке відсоткове співвідношення зумовлене нагальною необхідністю уміти застосовувати сучасним фахівцем теоретичні знання на практиці. І саме практичні заняття як вид навчальної роботи, під час якої викладач організовує детальний розгляд студентами окремих теоретичних положень навчальної дисципліни та формує вміння і навички їх практичного застосування шляхом індивідуального виконання студентами відповідно до сформульованих завдань, сприяють виконанню окресленого завдання. Адже основна дидактична мета практичного заняття – практичне застосування сформованих раніше вмінь та навичок, узагальнення та систематизація теоретичних знань, засвоєння елементарних методів дослідницької роботи, застосування отриманих знань на практиці, що так необхідно для сучасного ринку праці.
Завдання практичного заняття передбачають: набуття вмінь застосування теоретичних знань на практиці; підготовку студентів до майбутньої практичної діяльності; залучення студентів до експериментального підтвердження теоретичних положень; прищеплення їм навичок творчого мислення, самостійного формулювання та висловлювання власних думок тощо.
Практичні заняття є найважливішим засобом розвитку у майбутніх спеціалістів досвіду самостійної діяльності. Це досягається шляхом виконання відповідних умов: продумане планування навчального матеріалу (встановлення логічного зв'язку з матеріалами, вивченими раніше, використання знань, отриманих на лекціях на професійній і міжпредметній основі); озброєння студентів методикою читання і конспектування, складання планів і тез виступу, вирішення задач, виконання практичного завдання і написання звітів, що так необхідно для майбутніх фахівців документаційно-інформаційної сфери діяльності.
Вивчення дисциплін загальної підготовки здійснюється з 1-го по 8-ий семестр з метою повноцінного забезпечення оволодіння студентами професійними знаннями протягом всього терміну підготовки бакалавра. При підготовці бакалаврів розподіл годин навчального плану здійснюється з розрахунку: 25% – дисципліни загальної підготовки, дисципліни професійної підготовки: 37,5% – за спеціальністю, 37,5% – за спеціалізацією. З тем кожної дисципліни обов’язково проводиться лекція (теоретична складова), практичні заняття та, при можливості, лабораторні заняття (практична складова навчання). З кожної теми занять лектор обов’язково у кінці лекції надає перелік питань для самостійного опрацювання.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності створено сучасну навчально-лабораторну базу (лабораторія «Віртуальний офіс», ауд. 518). Лабораторія працює на основі обладнання останнього покоління компаній – партнерів кафедри та сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення: Центра комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс» (система електронного документообігу «АСКОД») та Компанії «НетКом Технолоджи» (система електронного документообігу «Діло»).
У лабораторії «Віртуальний офіс» студенти здобувають практичні вміння та навики з електронного урядування та електронного документообігу з видачею сертифікатів Центру комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс» та Компанії «НетКом Текнолоджи».