Від лекційних занять до практичних навичок: студенти ДУІКТ здобувають досвід в установах-партнерах університету

15:30, 06-06-2024

У вівторок, 4 червня, здобувачі вищої освіти спеціальності 029, що навчаються за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», провели виїзне заняття в рамках навчальної дисципліни «Документознавство» в Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці Національної академії аграрних наук України. Керівництво бібліотеки підготувало цікаву ознайомчу екскурсію бібліотечними фондами та лекційне заняття про діяльність наукової установи.

Студенти ознайомилися з паперовими та електронними каталогами бібліотеки, обговорили проблему використання системи автоматизації бібліотек ІРБІС, розробником якої є країна-агресор, та шляхи впровадження вітчизняних і європейських програмних продуктів.

Заступник директора бібліотеки Людмила Татарчук ознайомила студентів з колекцією «Золотий буряк» ˗ книгами та періодикою з питань виробництва й переробки тростинного й бурякового цукру. Ці видання унікальні й претендують на статус національного надбання України.

Студентам продемонстрували найменшу та найбільшу за розмірами книжки 17 століття, які є в бібліотечних фондах.

Жвавий інтерес у здобувачів освіти викликав процес оцифрування книжок – переведення паперових книг та журналів в електронний формат.

Директор бібліотеки, академік Віктор Вергунов ознайомив студентів з історією становлення бібліотеки як наукової установи, її структурними підрозділами. Наразі Національна наукова сільськогосподарська бібліотека Національної академії аграрних наук України – провідна спеціальна бібліотека загальнодержавного значення. Документно-інформаційний потенціал представлений понад мільйонним фондом на 32 мовах із 59 країн світу.

За результатами зустрічі було підписано договір про співпрацю між Державним університетом інформаційно-комунікаційних технологій та Національною науковою сільськогосподарською бібліотекою Національної академії аграрних наук України.

Обговорено:

• проведення спільних науково-методичних семінарів, круглих столів із залученням молодих науковців – здобувачів вищої освіти кафедри документознавства та інформаційної діяльності;
  • проходження практики на базі бібліотеки у відділах науково-методичної роботи та реферування, документного забезпечення та збереження наукових фондів, бібліотечно-інформаційних технологій та наукової обробки документів із перспективою подальшого працевлаштування;
  • сприяння в підвищенні кваліфікації професорсько-викладацького складу кафедри документознавства та інформаційної діяльності;
  • розроблення спільних навчальних посібників та методичних матеріалів з навчальних дисциплін документознавчого циклу.

Виїзні заняття завжди мотивують студентів до навчання, демонструють рівень сформованих практичних навичок і сприяють налагодженню нових контактів для подальшої професійної діяльності.

Колектив кафедри документознавства та інформаційної діяльності й студентська спільнота висловлюють подяку керівництву Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України за організацію зустрічі!