Готуємо фахівців-практиків: ДУІКТ запрошує на навчання за освітньою програмою «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю»

14:43, 12-07-2024

Поки існує залежність суспільства від інформації, потреба в грамотних спеціалістах-аналітиках та фахівцях зі зв’язків з громадськістю лише зростатиме. В ДУІКТ ми готуємо професіоналів за найзатребуванішими в галузі спеціальностями.

Інформаційний аналітик – це фахівець, який вивчає інформацію про певні події, явища, людей у засобах масової комунікації. На основі своїх кількісних та якісних аналізів він готує аналітичні звіти.

Прогнози та рекомендації з висновків аналітика надаються спеціалістам, що відповідають за контакти зі ЗМІ, зв’язки з громадськістю, маркетингові та рекламні акції і впливають на прийняття управлінських рішень.

Фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою (PR-фахівець) – це менеджер, що здійснює координацію зв’язків організації з громадськістю, готує відповідні матеріали для преси, забезпечує контакти з відповідними підрозділами міністерств, інших органів виконавчої влади щодо обміну інформаційними матеріалами, бере участь у підготовленні й випуску рекламно-інформаційних видань, які сприяють розширенню міжнародних зв’язків.

Ураховуючи вимоги сучасної інформаційно-комунікаційної індустрії, на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності оновлено зміст навчальних дисциплін та введено нові навчальні предмети для підготовки фахівців за освітньою програмою «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» в межах спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

До блоку дисциплін, що формують навички роботи у сфері реклами та PR, уведено такі освітні компоненти:

• Іміджологія;
  • Теорія і практика зв’язків з громадськістю;
  • Теорія і практика реклами;
  • Маніпулятивні інформаційні технології у фаховій діяльності;
  • Цифрова галузева журналістика;
  • PR аналітика в інформаційно-комунікаційній діяльності;
  • Спічрайтинг та риторика;
  • Копірайтинг та основи редагування;
  • PR у сфері бізнес-комунікацій.

У сучасному світі незамінними стають ІТ-технології, тому інформаційний аналітики та PR-фахівці, повинні бути "на ти" з програмними платформами, новими технологічними засобами та інструментами. Відповідно до навчальних планів уведено такі дисципліни:

• Основи інформаційних технологій;
  • Цифрові технології в інформаційній діяльності;
  • Web-дизайн та web-проєктування.

Щоб успішно працювати на міжнародному рівні, потрібно добре володіти фаховою англійською мовою. Під час підготовки фахівців за освітньою програмою «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» заплановано потужний блок англомовних дисциплін:

• Іноземна мова;
  • Іноземна мова за професійним спрямуванням;
  • Business Communications;
  • Іноземна мова  для академічних цілей.

Завкафедри Тетяна Сидоренко наголошує: «Головне завдання – це сформувати практичні компетентності в майбутніх фахівців інформаційної сфери та public relations. Не просто розказати, як добирають інформацію, творять рекламну продукцію, а навчити добирати інформацію, творити рекламу, використовуючи технології, програми останнього покоління».

Обов’язково інформаційні аналітики та фахівці зі зв’язків з громадськістю повинні вміти тримати себе на публіці, виголошувати публічні промови, бути командними гравцями. Гарною практикою для цього є створення рекламних відеосюжетів. Завдяки телекомпанії-партнеру кафедри документознавства та інформаційної діяльності, студенти вчаться поводити себе в кадрі, позиціонувати як впевнених піарників; навіть пробують самостійно монтувати відеосюжети. Набутий під час практичних занять досвід творення рекламних повідомлень (реплік), використання невербальних засобів у кадрі – це гарна можливість закріпити вивчене й отримати купу драйву від виконаної роботи.

Шановні випускники загальноосвітніх закладів та коледжів запрошуємо Вас на навчання за однією з найцікавіших освітніх програм «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю»!

За детальною інформацією з питань вступу звертайтеся:

Тетяна Сидоренко, завкафедри документознавства та інформаційної діяльності:

Олена, радник із професійного самовизначення:

• (066) 895-99-49