Співробітник Стенфордського університету, психолог Міхал Косінскі заявив про створення нової нейромережі. За задумом, штучний інтелект повинен визначати розумові здібності, сексуальні уподобання та політичні погляди, аналізуючи риси обличчя людини.
Сам психолог позиціонує ІІ як інструмент прогнозування. Цікаво, що ще у 2021 році Косінскі розробив модель розпізнавання осіб, здатну визначати політичні погляди людини з точністю 72%.
Втім, нова робота психолога викликає безліч етичних питань у громадськості. Вчені порівнюють розробку з френологією — псевдонаукою XVIII-XIX століть про взаємозв’язок між рисами обличчя та розумовими здібностями, пише Технофан.
Науковці побоюються, що дослідження Косінскі можуть стати основою для розробки нових інструментів дискримінації людей. Крім того, моделі розпізнавання осіб не ідеальні на 100%, що може призвести до неправильного визначення цільової аудиторії.
Нагадаємо, ДУІКТ запрошує на навчання за магістерською освітньою програмою «Штучний інтелект». Основними складовими навчання на освітній програмі є вивчення сучасних інтелектуальних технологій програмування в системах зі штучним інтелектом, сучасних технологій розпізнавання образів і обробки зображень, технологій інтелектуального аналізу даних та прийняття рішень.
Поспішайте, подача електронних заяв триває до 22 серпня!
Контакти для зв’язку: