Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

“Головна навичка - навчитись навчатись”: випускник ДУІКТ розповів, у чому секрет його кар’єрних успіхів

16:26, 21-05-2024

Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій продовжує розповідати про кар’єрні досягнення випускників і дізнаватися секрети їхнього успіху.

Наш сьогоднішній герой - 28-річний киянин Анатолій Путій. Випускник ДУІКТ завершив навчання в університеті у 2019 році з дипломом бакалавра спеціальності Телекомунікації та радіотехніка. 

Сьогодні Анатолій працює одразу в декількох напрямках, в тому числі - застосовує свої знання для убезпечення державних інформаційних систем.

 

– Коли і чому ви вирішили опановувати саме цю професію?

– В школі всі предмети, крім фізики і математики, не викликали у мене зацікавленості. Фізика завжди захоплювала найбільше, тому я знав, який напрямок навчання оберу в майбутньому.

В 10-му класі я вже паяв схеми різноманітних “мигалок” та радіопередавачів. Знав, що таке діод та транзистор, коли більшість моїх одноліток навіть не чули таких слів.

Задача була лише у виборі закладу, а питання спеціальності не стояло. 

 

– Чому зупинили свій вибір на здобутті освіти в ДУІКТ?

– Мабуть, найбільше вплинуло на мій вибір розташування університету та достатня кількість бюджетних місць, а також наявність спеціальності, яка була цікавою для мене.

 

– Які переваги навчання саме у цьому закладі можете відзначити? 

– Я знайомий з великою кількістю університетів, тому є з чим порівнювати. Кожен може виділити безліч недоліків та переваг в будь-якому закладі, тому все залежить від самого студента. Через яку призму ми оцінюватимемо, такий буде і результат.

Хтось буде скаржитись на погану якість навчання, а хтось бачитиме великі можливості. Якщо студент хоче навчатись, не важливо - який університет, який викладач – він буде навчатись і буде успішним.

Якщо студент скаржитиметься на все, не буде розраховувати на власні сили, то і результат буде поганий, незважаючи на університет і професіоналізм викладачів.

Це найважливіше, що я зрозумів за роки навчання. 

Коли студентів завантажують величезною кількістю непотрібних завдань, коли вони не бачать користі в матеріалах, який їм надають, це змушує розчаруватися у всьому навчанні.

Якщо говорити саме про ДУІКТ, то це університет, який дав мені можливість займатись саморозвитком, а не витрачати весь час на велику кількість домашніх завдань, від яких користі немає взагалі. Викладачі тут не роблять вигляд, що ці “важливі завдання” вкрай необхідні і без них ти не станеш успішним. 

 

– Яке місце в сучасному світі займають знання і навички, що отримуються студентами ДУІКТ?

– Можливо я чомусь повторюсь, але найважливіша навичка, яку потрібно отримати будь-якому студенту – це навчитись навчатись та розраховувати тільки на свої сили. Якщо хтось чекає, що його всьому навчать і все зроблять за нього, – такого не буде.

Якщо щось цікаво – починай вивчати, практикуватись, а викладачі ДУІКТ з радістю підкажуть, допоможуть та направлять в потрібному напрямку.

В університеті є велика кількість обладнання, робота з яким стане великим плюсом при пошуку роботи за спеціальностю. Роботодавець зацікавлений, щоб студенти були знайомі з обладнанням, таким як Cisco, HP, MikroTik, ZTE, Huawei та ін., яке задіяне у навчальних дисциплінах університету, та широко використовується в будь-якій IT-компанії.

 

– Які кар’єрні можливості відкриваються перед випускником ДУІКТ і які переваги він матиме на ринку праці?

– Випускники університету завжди зможуть знайти собі роботу по спеціальності (або в напрямку спеціальності).

Зазвичай роботодавець розуміє, що студенти після університету можуть багато чого не знати, адже безпосередні обов’язки на новій роботі навряд чи викладаються в університеті.

Нерідко на співбесіді від молодого кандидата вимагається лише хороше логічне мислення, базові теоретичні навички за спеціальністю і бажання та вміння навчатись, щоб отримати позитивну відповідь від компанії.

До того ж, в галузі IT оплата праці знаходиться на високому рівні навіть на початку кар’єри, якщо ти себе добре зарекомендуєш та продемонструєш готовність до розвитку.

 

– Коли ви почали працювати за фахом і в чому полягала ваша робота?

– За фахом я почав працювати наприкінці 4-го курсу. Це була посада інженера в компанії “Датагруп”, де ми займались супутниковим зв’язком. До речі, дуже цікавий напрямок, рекомендую!

Хоча я знав про цю компанію і навіть проходив у ній практику, вакансію знайшов завдяки одному з наших викладачів, який працював на той час в університеті (привіт Геннадію Власенко!). Він буквально змусив мене випробувати свої навички.

Своїм студентам я також пропоную спробувати себе, коли у нас з’являються вакансії. Декілька років тому один з моїх студентів навіть був моїм колегою на роботі)

 

– Чим займаєтесь зараз? 

– Зараз я продовжую працювати в компанії “Датагруп”, де змінив вже декілька посад. Працюю в основному з мережевим обладнанням та деякими типами зв’язку, про які, на жаль, не можу розповісти через безпекову ситуацію в країні.

Також працюю викладачем в ДУІКТ на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій, де намагаюсь передавати отримані навички і пояснюю студентам все те, що я зрозумів за роки навчання і роботи. 

 

– Якими професійними здобутками ви пишаєтеся найбільше?

– Боюся, я не зможу пояснити це простими словами для людей, які не працюють в цій галузі. Втім, якщо сказати про здобутки в контексті особистих досягнень, то найважливіше – це впевненість в тому, що я зможу навчитись будь-чому і вирішити більшість проблем, якщо це є можливим.

 

– Які знання і навички, отримані під час навчання в ДУІКТ, стали вирішальними для вашого успіху?

– Важлива навичка, яку я отримав під час навчання в університеті, це знаходити вихід з будь-якої ситуації (хоча тут більше підійде слово “викручуватись”). Постійно потрібно було встигнути щось вивчити і здати, виконати якісь незрозумілі тобі завдання, але ти просто береш і робиш – шукаєш спосіб вирішення, який би він не був.

Також вирішальним фактором стало те, що під час навчання у мене була можливість проходити практику в різних компаніях, таких як “Датагруп”, “1+1 media”, “Lifecell” та інших, де тебе може побачити роботодавець і запропонувати вакансію. У подальшому на співбесідах проходження практики у компанії стає перевагою для кандидата. 

До речі, в цих компаніях працюють дуже багато студентів та випускників нашого університету, яких я знаю особисто.

 

– Що б ви порадили абітурієнтам ДУІКТ і своїм майбутнім колегам?

– Абітурієнтам можу порадити обов’язково продовжувати навчання в університеті і одночасно займатись пошуком себе і справи, яка їм дійсно буде цікавою. Займайтесь саморозвитком, будьте справедливими, вірте в свої сили.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також

Абітурієнту

Спеціалізація: Маркетинг

Освітня програма спрямована на підготовку фахівців з маркетингу з пріоритетом Інтернет-маркетингу та широким застосуванням ІТ-технологій, які здатні вирішувати проблеми розробки та реалізації ефективної стратегії маркетингу, з урахуванням особливостей функціонування телекомунікаційної галузі. Програма передбачає викладання навчальних дисциплін спеціалістами у сфері маркетингу та його інформаційно-аналітичного забезпечення, що суттєво поглиблює фахові компетентності майбутніх випускників.

Спеціалізація: Маркетинг

Освітня програма спрямована на підготовку фахівців з маркетингу з пріоритетом Інтернет-маркетингу та широким застосуванням ІТ-технологій, які здатні вирішувати проблеми розробки та реалізації ефективної стратегії маркетингу, з урахуванням особливостей функціонування телекомунікаційної галузі. Програма передбачає викладання навчальних дисциплін спеціалістами у сфері маркетингу та його інформаційно-аналітичного забезпечення, що суттєво поглиблює фахові компетентності майбутніх випускників.

Календар подій
День відкритих дверей
Дізнатись більше
Оплачуйте навчання та проживання в гуртожитках за допомогою Privat24
Оплатити
Переглядів: 3 005