Згідно з наказом МОН №1/6885-22 від 22.06.2022, вбачаємо за необхідність проінформувати студентів про психологічні аспекти щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією російської федерації на території України: https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/62b/46c/250/62b46c2509779036764979.pdf.
Російські військові скоювали та скоюють сексуальне насилля щодо українських жінок, чоловіків, дітей і людей похилого віку. Це є військовим злочином, порушенням законів та звичаїв війни.
Зґвалтування — це один із найбільш травматичних досвідів, який тільки людина може витримати. Бо, окрім фізичного болю, у більшості культур є окрема стигма сорому щодо зґвалтованих.
Сексуальне насильство як воєнний злочин – це не лише зґвалтування. До сексуального насилля також належать:
Для постраждалої/го від сексуального насилля важливо пам’ятати 3 правила:
Міністерство освіти і науки України також пропонує для використання кращі практики психолого-педагогічного супроводу та підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнних дій і збройних конфліктів, надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства та торгівлі людьми за покликанням: https://imzo.gov.ua/psyholohichnyj-suprovid-ta-sotsialno-pedahohichnarobota/materialy-dlia-vykorystannia-v-roboti-pid-chas-voiennykh-diy/krashchipraktyky-psykholoho-pedahohichnoho-suprovodu-ta-pidtrymky-uchasnykivosvitn-oho-protsesu-v-umovakh-voiennykh-diy-i-zbroynykh-konfliktiv-nadanniasotsial-no-psykholohichnoi-dopomohy-postrazhda/
Якщо ви потребуєте консультації для уточнення інформації з даної теми, звертайтесь до соціального відділу нашого університету (кабінет 313).
Адамюк Діана Сергіївна
Провідний психолог