Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Унікальна спеціальність університету телекомунікацій як засіб запобігання фатальних помилок абітурієнтів у розбудові власного майбутнього

07:37, 24-06-2019

У виборі власного професійного майбутнього абітурієнти завжди керуються порадами близьких, друзів та власними уподобаннями. І це є вірний шлях, якщо він базується на зважених прагматичних підходах.

Але в цих підходах є певні особливості. Сьогодні існують певні фактори, що можуть дезорієнтувати і відсторонити абітурієнта від вірного вибору. І цими факторами, як не дивно, є:

  1. Висока інформатизація суспільства у формі надлегкого доступу до глобальної мережі інтернет-ресурсів зруйнувала у вітчизняному суспільстві відчуття цінності фахової освіти. А тим більше, вищої освіти, що потребує багато часу і зусиль для її отримання.
  2. У суспільстві існує цінність диплому про вищу освіту. Та і взагалі наше суспільство має усталені традиції «пошани до документів», які зародилися ще за радянських часів і переходить з покоління у покоління. Як не дивно, але саме цей фактор є домінуючим у формуванні рішення молоді щодо отримання вищої освіти, оскільки без диплому про вищу освіту пристойну роботу не отримати. Однак, якщо подивитися у корінь, не диплом відіграє головну роль, а фахові компетенції зі спеціальності. Але про це замислюються виключно працедавці. Молодь же, у переважній більшості, йде за дипломом про вищу освіту, як свідоцтвом того, що вони здатні вирішувати проблеми на високому рівні  і працювати на посадах більш оплачуваних.
  3. Питання про оплату та затребуваність спеціальності на ринку праці також має свої особливості. І ці особливості, а, скоріше ризики, продукує час. Справа в тім, що інформація про ці чинники є актуальною на момент ознайомлення із нею. Тобто на момент вступу у заклад вищої освіти. А що буде через 5, 5 – 6 років після закінчення навчання?
  4. Сприйняття будь-якої спеціальності переважною більшістю абітурієнтів відбувається на основі того, що пишуть у інтернеті. Вірно? Тут потрібно дивитись: по-перше, хто пише; по-друге, що пише. Якщо це публікації рекрутингових агентств або будь-яких інших кадрових працівників, то треба замислитися з якою метою йде від них інформація? Саме для вас, абітурієнти? Чи, можливо, для них важливо спрямувати вас на шлях, який зручніше для них та їхньої роботи? І так далі…

І таких факторів безліч.

Однак, великою проблемою є ще те, що молодь не завжди ставиться до вибору спеціальності як до фундаменту свого майбутнього. Іноді ставлення молоді вражає тим, що навчання у виші сприймається як перша спроба, а як не сподобається – буде друга, третя і т.п. Справа в тім, що молоді люди, спираються на своє світосприйняття. Це світосприйняття ще не досить обізнаної людини у житті. І тому може статися чимала прикрість, якщо вони не дослухаються до порад більш дорослих і досвідчених у житті людей, які вже знають, що другий, а, тим більше третій шанс, життя майже не дає. Можна, звісно, у сорок років йти за другою вищою освітою, але це виглядає більше як «похід за дипломом», а не за знаннями. І саме тому молоді люди, ставлячись не дуже серйозно до вибору спеціальності, по факту програють у житті.

То як абітурієнтові мінімізувати можливі негативні наслідки, що вплинуть на все його життя, у разі не досить зваженого вибору? Просто. При виборі спеціальності необхідно врахувати одночасно три моменти (три фактори, три умови), і якщо вони всі три виконуються, то успіх у розбудові власного життя вам забезпечений! Цими трьома умовами є:

Перша, це обирати спеціальність за покликом душі із врахуванням власних наявних схильностей і здібностей. Так, наприклад, якщо ти енергійна комунікативна людина із ознаками лідера, маєш креативне мислення та тебе не лякає відповідальність, - твоє майбутнє якнайкраще складеться в управлінській діяльності масштабного рівня. Саме таку освіту пропонує університет телекомунікацій за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування». Саме із цією підготовкою ти з легкістю зможеш реалізуватися і в масштабному управлінні бізнесом, і в державному управлінні!

Друга, обов’язково врахувати її стабільність і довготривалість у майбутньому житті країни. Звучить дивно, але врахувати цей фактор,  - значить забезпечити своє майбутнє капітально! Прикладом такої спеціальності є спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування» в університеті телекомунікацій. Доки існуватиме людина, суспільство, держава – ця спеціальність і фахівці цього напряму завжди будуть у попиті та завжди знайдуть застосування своїм знанням.

Третя, обирати спеціальність із поліваріативними знаннями. Саме тут потрібно абітурієнту докласти максимум зусиль у пошуках і дослідженнях Що це таке? Це спеціальності надсучасних розробок науковців, яких на сьогодні практично дуже мало. Пояснемо на прикладі. Фактично, це власні розробки закладів вищої освіти. І в даному випадку – університету телекомунікацій. Саме такою спеціальністю виступає спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування». Фактично, університет телекомунікацій став першим закладом вищої освіти, який впровадив інноваційну програму підготовки абсолютно нових фахівців для багатоваріативних систем управління. Саме ця спеціальність розроблена науковцями із врахуванням різних наук, що надає можливості нашим випускникам легко адаптуватися і в управлінні розвитком бізнесу, і в управлінні регіональним розвитком, і в управлінні державою.

Спеціальність складається із блоків різних дисциплін, що у поєднанні надають цілісні компетентності з управління економічного, юридичного, психологічного, соціологічного та ін. характеру. Це набір ґрунтовних компетентностей, які конче потрібні на ринку праці і для розвитку бізнесу (навіть міжнародного рівня!), і для розвитку держави. Тобто галузі застосувань таких знань – не обмежені! І саме у цьому полягає унікальність спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» в Державному університеті телекомунікацій!

Бажаємо успіхів у виборі спеціальності!

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також

Абітурієнту

Спеціалізація: Економіка підприємств IT- бізнесу

Місія програми –  сучасна фінансово-економічна підготовка фахівців, які здатні розробити та реалізувати ефективну стратегію підприємницької діяльності, у т.ч. для підприємств найбільш  динамічної та  прибуткової ІТ-сфери. Студенти  професійно володіють сучасними програмними продуктами з економічної діагностики та планування і досконало знають провідні управлінські та інформаційні технології.

Спеціалізація: Економіка підприємств IT- бізнесу

Місія програми –  сучасна фінансово-економічна підготовка фахівців, які здатні розробити та реалізувати ефективну стратегію підприємницької діяльності, у т.ч. для підприємств найбільш  динамічної та  прибуткової ІТ-сфери. Студенти  професійно володіють сучасними програмними продуктами з економічної діагностики та планування і досконало знають провідні управлінські та інформаційні технології.

Переглядів: 6 105