У вищих навчальних закладах України стрімко набуває популярності нова спеціальність в галузі інформаційних технологій – системний аналіз. Чому виникла ця спеціальність, в чому відмінність системного аналізу від інших спеціальностей, чим займається та ким може працювати випускник – ось деякі з багатьох питань, що виникають перед абітурієнтами при перегляді списку спеціальностей ВНЗ.
Кафедра системного аналізу Державного університету телекомунікацій провела дослідження цих питань та пропонує наступну відповідь абітурієнтам.
Спеціальність «Системний аналіз» виникла відносно недавно через потребу ринку інформаційних технологій у спеціалістах, що поєднують в собі знання інформаційних технологій та економіки, здатних на основі методів системного аналізу ставити та вирішувати задачі автоматизації бізнес-процесів підприємств.
На відміну від інших спеціальностей, системний аналіз передбачає більш широку підготовку фахівців, яка охоплює всі етапи розробки інформаційних технологій: дослідження предметної області та постановка задачі, проектування, розробка та тестування всіх видів забезпечення (технічного, програмного, організаційного) інформаційної системи, впровадження та оцінку ефективності застосування інформаційної технології.
Фахівці зі спеціальності «Системний аналіз» можуть працювати:
Як бачимо, більш широка підготовка надає фахівцю з системного аналізу можливість працювати на всіх посадах, що стосуються інформаційних технологій. Системні аналітики високого рівня кваліфікації отримують заробітну платню, яка на 35-50% перевищує доходи програмістів.
Для підготовки високопрофесійних системних аналітиків кафедра системного аналізу Державного університету телекомунікацій проводить оновлення змісту навчання, яке полягає в наступному:
Сподіваємось, що наведені відповіді на питання щодо місця фахівців з системного аналізу на ринку праці допоможуть Вам правильно обрати своє майбутнє.