Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
        

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

Укр.
   

Найбільш престижна професія сьогодення та завтрашнього дня – БЕЗПРОВОДОВІ ТЕХНОЛОГІЇ

16:07, 18-05-2015

В сучасному світі безпроводові та IT-технології розвиваються настільки інтенсивно, що зміни в них відбуваються  дуже стрімко. Людство переходить на новий мобільний рівень спілкування і передачі інформації, а це означає, що попереду у безпроводових і IT-технологій безліч змін.

Затребуваність таких інноваційних технологій і рішень в сучасному суспільстві та їх активний розвиток породжують попит на кваліфікованих фахівців. ІКT-сфера, приміром, дуже приваблива для інвесторів, тому в ній активно розвивається бізнес та з'являються нові компанії. А це означає, що робочих місць стає все більше. Статистика показує, що популярністю серед роботодавців користується чи не кожна професія в області IT і безпроводових технологій, але є й такі, які мають очевидну перевагу.  Потрібні висококваліфіковані фахівці в компаніях мобільного зв'язку, телебачення, інтернету, в службах технічної підтримки, в довідкових службах. Завдяки стрімкому розвитку інтернету дуже актуальними є інженерно-технічні працівники, діяльність яких пов'язана з ним.  Деяким організаціям не обійтися і без інженерів  безпроводових комунікацій, монтажників, техніків.

Якість підготовки професійних кадрів в області безпроводових комунікацій багато в чому визначає майбутнє технологій. А це говорить про велику значущість освіти в цьому напрямку. Фахівців у сфері інформаційних та безпроводових технологій випускають як університети, так і коледжі. Вони пропонують безліч напрямів підготовки, спеціальностей і профілів.

У Державному університеті телекомунікацій на кафедрі радіотехнологій здійснюється підготовка фахівців за найкращою спеціальністю «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення». Ця спеціальність  охоплює новітні технології надання мобільних мультимедіа-послуг на безпроводові термінали (планшети, смартфони, iPhone та інші інтелектуальні комп'ютерні пристрої нового покоління). Первинні посади випускника цієї спеціальтності - інженер засобів радіо і телебачення, інженер з впровадження та експлуатації новітніх мобільних і безпроводових мереж, технічний фахівець з відео та аудіо монтажу, інженер з технічної підтримки обладнання мобільних і безпроводових мереж.

Починати робити внесок у розвиток безпроводових технологій студент університету може ще під час навчання: тут існує безліч напрямків для наукової діяльності. Наприклад, студенти університету на базі власного Центру високих інфокомунікаційних технологій на кафедрі радіотехнологій вивчають:

·         нові горизонти мобільного зв’язку та інновації  абонентських LTE-пристроїв;
термінальне обладнання для мереж LTE та LTE-Advanced; малі соти для мереж LTE; шляхи збільшення пропускної здатності мобільних мереж нового покоління; можливості мереж LTE для M2M (machine-to-machine) та D2D (device-to-device)- рішень;

·         системи і апаратно-програмні засоби прийому та обробки радіосигналів;;

·         передавальні комплекси систем безпроводового радіозв’язку і телерадіомовлення;

·         цифрові телевізійні технології і відеоінформатика;

·         якість і управління послугами мобільного зв'язку мереж нового покоління.

Всі ці напрямки  багато в чому визначають, чи буде сучасне суспільство розвиватися далі, чи з'являться у нього нові засоби зв'язку, і чи стануть вони доступними для більшої, ніж зараз, кількості людей. Тому студенти, які займаються наукою в області безпроводових технологій, як і самоосвіта в цій сфері, особливо цінні в наші дні.

Професія «технічний фахівець з відео та аудіо монтажу» сьогодні має безліч переваг. Найбільш очевидні з них - затребуваність серед роботодавців, великі перспективи для розвитку, цікава творча діяльність. Однак не кожен задумається про  ще один плюс цієї професії. Для таких фахівців існує відразу кілька форм роботи. Популярна серед них - фрілансер. В даному випадку технічний фахівець з відео та аудіо монтажу виконує конкретний проект для фірми. Варто відзначити, що така форма співпраці дуже зручна для багатьох компаній: замість того, щоб звертатися в спеціалізовані студії і платити значну суму, вони роблять замовлення у фрілансера за більш доступною ціною.

Суттєвий плюс для багатьох сучасних технічних фахівців з відео та аудіо монтажу - можливість працювати дистанційно. Віддалена робота - аутсорсинг - дуже вигідна для самих роботодавців, оскільки не потрібно витрачати гроші на офіс і комп'ютери, але самі співробітники в таких умовах найчастіше отримують не дуже високу зарплату. Тим не менш, якщо вдається знайти хорошого замовника як  серед вітчизняних, так і зарубіжних компаній, то проблем із заробітком не виникає.

Ще один варіант для технічного фахівця з відео та аудіо монтажу - участь у стартапі. Він може бути його засновником, співзасновником або просто учасником. Робота в стартапі має чималий ризик, наприклад, тому що інноваційна ідея, на основі якої він заснований, може виявитися неспроможною або у проекту буде недостатньо грошей. І навпаки, у вдалому випадку стартап може принести дуже великий дохід.

Область безпроводових технологій - це середовище, в якому зміни відбуваються зі стрімкою швидкістю. Змінюються апаратурні рішення, з'являється нове програмне забезпечення і фахівцям за новітніми технологіями надання мобільних мультимедіа-послуг на безпроводові термінали необхідно постійно адаптуватися до нових умов роботи. Але як виглядатиме ситуація у цій сфері через кілька років, чи залишиться вона настільки ж затребуваною?

Життя сучасної людини так тісно пов'язана з безпроводовими та інформаційними технологіями, що майбутнє здається неможливим без їхнього існування. Тим не менш, футурологи відзначають, що деякі професії в ІКТ-сфері втратять свою актуальність, але разом з цим з'являться і нові професії. Експерти виділили напрямки в ІКТ-сфері, в яких з'являться нові фахівці. Серед них:

І як ми бачимо, в майбутньому безпроводові та інформаційні технології стануть тісно переплітатися з багатьма іншими видами діяльності. І ми станемо свідками сполучення реального та віртуального світів, появи додаткової реальності і розумних інтерактивних середовищ.

17 травня відзначається  Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства. Цей день вважається професійним святом усіх тих, хто працює у сфері телекомунікацій та інформаційних технологій. Мета цього міжнародного свята полягає в тому, щоб сприяти підвищенню рівня обізнаності про можливості, які може принести людству та країнам використання інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій.

Колектив кафедри радіотехнологій Державного університету телекомунікацій вітає зі Святом. Прийміть наші сердечні вітання та бажаємо Вам міцного здоров'я, удачі в справах, нових досягнень і творчого запалу, світлих і радісних подій. 

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також

Абітурієнту

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Переглядів: 6 718