DOU – Найбільша спільнота розробників України. DOU відомий проведенням різноманітних опитувань та досліджень, таких як аналітика зарплат українських ІТ-спеціалістів, портрет ІТ-спеціаліста, кількість співробітників в українських ІТ-компаніях, рейтинг роботодавця, рейтинг мов програмування та іншими.
ІТ-портал DOU, який вперше після початку повномасштабної війни створило рейтинг 20 найкращих ІТ-університетів, які випускають ІТ-фахівців.
Навчальні заклади оцінювали за трьома показниками: рівнем зарплати випускників, знанням ними англійської та їхнім враженням від навчального процесу та його результатами.
Також під час опитування з’ясували, що понад 90% айтівців мають вищу освіту або здобувають її, і тільки 4% не рекомендують сучасним абітурієнтам здобувати вищу освіту.
77% студентів і недавніх випускників рекомендували б нинішнім абітурієнтам здобувати освіту в Україні, а 19% – за кордоном.
Опитування студентів показало, що 79% нинішніх студентів- майбутніх айтівців українських університетів навчаються повністю онлайн.
При цьому 34% студентів вважають більш ефективним очне навчання, а 30% – дистанційне.
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій (Державний університет телекомунікацій) посів 6-7 позицію в рейтингу завдяки високим зарплатам своїх випускників (середня зарплата випускників ДУТ 2950$) і студентів і їхній готовності рекомендувати ЗВО (оцінка 7.9 з 10)
Своєму місцю в рейтингу ДУІКТ завдячує високим зарплатам розробників, які в ньому вчилися ($2950), і готовності випускників і студентів рекомендувати свій виш (на 7,9 бала з 10). Проте тільки 46% айтівців, які вчилися в ДУІКТ, оцінюють свій рівень англійської як Upper Intermediate чи Advanced, що нижче за середній рівень у всіх вишах (51%).
Це єдиний київський університет у цьогорічному рейтингу, навчання в якому відбувається частково офлайн (у всіх інших повністю онлайн).
Найчастіше студенти та випускники ДУІКТ працюють розробниками (41%) і QA-інженерами (23%). Більша, ніж у середньому в університетах, тут частка випускників працює як DevOps / SRE (8% проти 2% загалом).
Серед найкорисніших набутків, які дає університет, його випускники та студенти найчастіше називають вміння працювати з інформацією (61%), а ще практику і знайомства в ІТ-компаніях (51%).