На цьому тижні ІТ спільнота відзначила два професійні свята.
Так за легендою, саме 9 вересня 1947 вперше було виявлено фактичний випадок помилки в комп'ютері. У 1947 році Ґрейс Гоппер працювала на примітивному комп'ютері Гарвардського університету Mark II Aiken Relay Calculator. І саме, 9 вересня 1947 року при виникненні проблем з машиною, виявилося, що в електромагнітне реле залетіла міль. Оператори видалили метелика і причепили його до журналу. записавши: «Перший фактичний випадок баґу було виявлено» (див. фото 1). З того часу, 9 вересня відзначається день тестувальника, а це одна з спеціалізацій, яку можуть отримати майбутні бакалаври Інженерії програмного забезпечення.
А 13 вересня, в 256-й день року, традиційно відзначається День Програміста. Число 256 вибрано тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта (від 0 до 255).
Всі Ви, наші студенти, вибрали цю професію по-різному. Хтось обрав випадково, хтось спеціально, але тепер всі ми працюємо разом над одним спільною справою: ми створюємо майбутнє. Саме завдяки спеціальності 121-Інженерія програмного забезпечення, Ви зможете створювати прекрасні алгоритми, змушувати працювати різні пристрої, даруючи людям нові професії та можливості для самовираження ... Ви створюєте для людей нову реальність. Щоб Ви не обрали: чи створювати нові компютерні ігри, чи додаток для смартфону для людини з обмеженнями мижливостями чи створите нову операційну систему - Ви зміните чиєсь життя ...
Як сказали студенти 2 курсу спеціальності ІПЗ: «ми обрали ІПЗ, бо ми створюємо програмний продукт з нічого, думка – то наш матеріал, а спосіб проекції думки – то мова програмування, результат нашої творчості - код програми».
Ви будете створювати віртуальний світ: кожен з Вас в своїй голові будє будувати якийсь віртуальний світ тієї програми, яку Ви розробляєте: типи, об'єкти, архітектура, взаємозв'язки і взаємодію окремих компонент. Ви, обдумуючи алгоритм, подумки проженете його, переконаєтесь в його працездатності і створите його проекцію - у вигляді тексту на одній з мов програмування. Попереду у Вас захоплюючи роки навчання, яку б мову програмування Ви не обрали для себе як основну, Вашою заслугою буде те, що світ стає більш складним, багатогранним, віртуальним, цікавим.
Вітаємо Всіх нас з Днем Будівельників і Архітекторів Віртуальних Світів, в яких буде жити все людство всі наступні століття.
З Днем Програміста! З Днем тестувальника! З першими професійними святами!
Колектив кафедри ІПЗ