На черговому занятті гуртка «Спортивне програмування» кафедра Інженерії програмного забезпечення продовжує підготовку студентів до світових змагань з програмування.
На сьогодні сформовано 6 команд, які пройшли відбір серед бажаючих в нашому Університеті. Саме ці команди 13 квітня 2019 року представлять Державний університет телекомунікацій в 1/8 студентської першості світу ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) — щорічна міжнародна студентська олімпіада з програмування (інші назви — Чемпіонат світу з програмування / Міжнародний командний чемпіонат з програмування), організована асоціацією обчислювальної техніки ACM. Тренер наших команд - доцент кафедри Золотухіна Оксана Анатоліївна.
Чемпіонат світу з програмування бере початок зі змагання, що проводилося в Техаському університеті в 1970 році. Свій теперішній вигляд чемпіонат прийняв в 1977 році, фінал якого вперше був проведений в рамках щорічної конференції ACM з інформатики. З того часу він проводиться щорічно.
Починаючи з 1989 року, організацією змагань займається університет Бейлора (США). У різний час спонсорами змагань ставали такі компанії, як Apple, AT & T і Microsoft, проте з 1997 року по теперішній час генеральним спонсором є компанія IBM.
З 1977 по 1989 в олімпіаді переважно брали участь команди вузів з США та Канади. Зараз олімпіада перетворилася у всесвітнє змагання.
На Фінал світу в 2011 було запрошено 105 найкращих команд з шести континентів, які вибороли цю можливість серед 8305 команд з 2070 університетів, які представляли 88 країн. В 2013 році в ній взяло участь 7109 команд з 88 країн, 100 з яких зійшлися в боротьбі за головний трофей у фінальному турнірі. У регіональних відбіркових етапах в 2018 брало участь близько 50 000 студентів-програмістів з 111 країн і 3100 університетів. У фіналі чемпіонату світу 2018 змагалися 140 команд з понад 50 країн.
Під час занять гуртка наші команди, в кожній з яких 3 студенти, вчаться чути один одного. Команди тренуються за реальними правилами: за п'ять годин учасники повинні вирішити від 8 до 12 алгоритмічних задач, умови яких написані англійською мовою. За умовами конкурсу на кожну команду виділяється один комп’ютер.
Команди пишуть код на Java, C, C++, Python. Це саме ті мови програмування, які вивчають на спеціальності Інженерія програмного забезпечення і які, на сьогодні, є найбільш затребуваними на ринку праці.
В реальних умовах змагання код надсилають на сервер, який його тестує. Програми тестуються на великій кількості вхідних тестів, невідомих учасникам.
Побажаємо нашим учасникам успіху і чекаємо на враження від змагання. Адже участь в змаганнях такого рівня це вже успіх!