В черговий раз представники Державного університету телекомунікацій: завідуюча кафедри Інженерії програмного забезпечення Онищенко В.В., завідувач кафедри Комп’ютерних наук Вишнівський В.В. та декан факультету Інформаційних технологій Бондарчук А.П. прийняли участь в засіданні освітнього комітету Асоціації "ІТ України", на якому розглядалися важливі питання щодо підвищення якості підготовки кадрів, а саме напрямки діяльності в сфері освіти: шкільна і вища освіта, синергія між освітою та бізнесом, дуальність освіти.
В засіданні приймали участь представники освіти і бізнесу. Зокрема представники освіти від КНУ ім. Шевченка, НТУУ "КПІ", НАУ, НТУ "ХПІ", КНТЕУ та бізнесу від EPAM Ukraine, SoftServe, Ciklum, Infopulse, Svitla Systems, DataArt.
З вступним словом виступив президента Асоціації ІТ України"" Юрія Антанюка. Який ще раз зазначив, що в Україні активно розвивається одна з галузей, яка лежить в основі нової економіки - галузь інформаційних технологій. ІТ як бізнес повністю заснований на знаннях і таланті людей. Юрій Антонюк зазначив, що ІТ-індустрія може органічно зростати в умовах "як є" в середньому на 20% за рік. Для швидкого зростання ІТ-індустрію необхідно ростити. Але ІТ - це тільки частина креативної економіки. Креативний клас в Україні загалом налічує до мільйона осіб, які надають висококваліфіковані інтелектуальні послуги (інженери, медійники, дизайнери та ін.). Крім того Ю.Антонюк запропонував алгоритм для покращення ситуації:
Удосконалювати систему ІТ-освіти. Ю.Антонюк зазначив, що сучасна освіта ще користується високими стандартами радянської системи. Але старі викладачі йдуть, стандарти губляться. Можна мільйон разів говорити про значний потенціал ІТ-галузі та що ми пишаємося рівнем наших фахівців, але якщо фахівець навчався в українському вузі та потім поїхав, і якщо український стартап відкрився в іншій країні і там працює, то який в цьому сенс для України….?
З оглядом реалізованих Асоціацією освітніх проектів за 2016 рік та пропозиції на 2017 рік виступив Максим Почебут.
Після цього відбулась дискусія в робочих групах та розгляд пропозицій щодо перспектив розвитку шкільної та вищої освіти, а також синергії між освітою та бізнесом (дуальність ІТ освіти).